Skip to main content

Ad Code

One UI 5.1, Bazı Cihazlarda Pil Kabusu Yaratıyor Gibi Görünüyor

Samsung’un en son ve en büyük yazılım güncellemesi, kendi amiral gemilerinde yeni bir sorun dalgasını açığa çıkarıyor gibi görünüyor ve büyük bir pil tüketimi, hepsinin en kötüsü gibi görünüyor.

Cihazlarına One UI 5.1 yükleyen bazı kullanıcılar, telefonlarını bu sürüme güncelledikten sonra korkunç pil ömrüyle uğraşmak zorunda kaldı.

Her şey için suçlanacak olanın yeni yazılım sürümü olduğu oldukça açık, özellikle de belirttiği gibi, güncellemeden önce her şey gayet iyi çalışıyordu.

Aynı zamanda, bazı kullanıcılar telefonlarının aşırı ısınmasından şikayet ediyor gibi görünüyor, bu da pilin bitmesini açıklıyor.

“S22 ultra’yı normal metinle güncellediğimden beri, onu bırakmam gerektiği kadar ısınıyor. Bu, yalnızca telefonu bir UI 5.1’e güncelledikten sonra oldu, öyle değildi. Bu telefondaki pil tüketimi her zaman kötü olmuştur, bu yüzden bu konuda yorum yapamam,” diye açıklıyor bir kullanıcı.

Çözüm yok, Samsung yama konusunda ağzı sıkı

Şimdilik bir düzeltme yok gibi görünüyor. Bazı kullanıcılar, pil tüketiminin Samsung Klavye uygulamasından kaynaklandığını iddia ediyor ve deneyimi iyileştirmenin bir yolu, bu uygulamanın önbelleğini ve verilerini temizlemek. Bazı kullanıcılar, pil tüketiminin kısmen giderildiğini söylüyor, ancak öte yandan, Samsung’un hala tam bir düzeltme yapması gerekiyor.

Bu noktada, Samsung Galaxy S22 ve Galaxy S23’ün aksaklıklardan en çok etkilendiği görülüyor ve pil tüketimi neredeyse bu cihazlara özel.

Samsung şimdiye kadar hata ve en azından raporlara bakıp bakmadığı konusunda ağzı sıkı kaldı, bu yüzden şu anda bir düzeltme için nefesinizi tutmasanız iyi olur.

Yorum Gönder

0 Yorumlar