Skip to main content

Ad Code

Apple Watch Ultra Sahipleri Artık Pahalı Giyilebilir Cihazlarının Mührünün Kırık Olup Olmadığını Kontrol Edebilir, Ama Siz Bundan Kaçınmak İsteyebilirsiniz

Apple Watch Ultra, amiral gemisi giyilebilir cihazın 100 metrede su basıncına dayanmasını mümkün kılan WR100 derecesi de dahil olmak üzere çeşitli su geçirmezlik korumaları ile üretilmiştir.

Sadece bu değil, aynı zamanda EN13319 dalış sertifikasını da destekler. Yine de bu, akıllı saatin contalarının zamanla zayıflamasını ve sonunda kırılmasını engellemiyor, peki sahibi nasıl öğrenecek? Neyse ki, Apple’ın bu soruna bir çözümü var, ancak bu mükemmel olmaktan uzak.

Sahipler, Apple’dan bir “Derinlik ve Su Mühür Testi” talep edebilir, ancak bu, şirketin kendi testlerini gerçekleştirdiği anlamına gelebilir ve bu da cihazın bütünlüğünü tehlikeye atabilir.

Apple’ın destek sayfasında, Apple Watch Ultra’nın su geçirmezlik contalarının kırılması durumunda uyguladıkları test hakkında bilgi verilmektedir. Şirket buna “Derinlik ve Su Yalıtımı Testi” adını veriyor ve ek ayrıntılar aşağıda veriliyor.

“Derinlik ve Su Mührü Testi, saatinizin derinlik göstergesinin ve mühürlerinin test sırasında düzgün çalışıp çalışmadığını belirler. İlk olarak, Apple Watch Ultra’nızın dış kısmında herhangi bir çatlak veya hasar olup olmadığı konusunda görsel bir inceleme gerçekleştiririz. Saatinizde gözle görülür bir hasar yoksa, sistem su contalarını ve derinlik ölçeri test edeceğiz.”

Apple Watch Ultra’nın mühürlerinin suya batırmaktan başka kırılıp kırılmadığını görmenin uygun bir yolu olmadığından, 799 doları israf etme sorununuz yoksa bu testleri kendi başınıza yapmanız gerçekten doğru değildir.

Bir de ilginç bulduğumuz şey, Apple Derinlik ve Su Sızdırmazlık Testi yapacağını söylese de, teknoloji devinin mühürlerin olup olmadığını görmek için ne gibi önlemler alacağı konusunda genişlememesi. kırık.

Apple, bu görev için geliştirilmiş özel makinelere sahip mi yoksa normal kullanıcıların tek başına yapabileceği testleri mi yapacak? Şu an için bilmiyoruz ancak bu testin damgasını vurduğu bir fiyat etiketi bulunmadığından, en azından şimdilik ücretsiz olacağını varsayabiliriz.

Halihazırda satın alınan bir Apple Watch Ultra bozulursa, daha ince ayrıntılar, şirketin kusurlu olması durumunda sahibine tazminat ödenip ödenmeyeceğini belirtmez, bu nedenle bu testlerin karmaşık işleyişini bilmiyoruz.

Yorum Gönder

0 Yorumlar