Skip to main content

Ad Code

Apple Silicon Mac Pro, Apple’ın Geçişinin Bir Parçası Olarak Hala Üretim Sırasında, Şirket Yöneticisini Açıkladı

Apple, kademeli olarak tüm Mac serisini özel silikonuna geçiriyor. Geçtiğimiz birkaç yılda, Cupertino devi Intel’den şirket içi M serisi yongalarına geçmeyi zarif bir şekilde başardı. Bu özel yongalar, yalnızca gelişmiş CPU ve GPU özelliklerine sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda daha düşük güç tüketimi, pil ömrünün iyileştirilmesine de katkıda bulunur. Ancak Apple, henüz M serisi çipli güncellenmiş bir Mac Pro’yu tanıtmayı başaramadı. Şirketin küresel pazarlama başkanı, şirketin güçlü M2 Ultra çipini potansiyel olarak içerecek bir Mac Pro’nun hala üretim aşamasında olduğunu ima etti.

Apple yöneticisi, şirketin tasarladığı Apple Silicon yol haritasının tüm Mac’leri kapsayacağını öne sürüyor ve potansiyel olarak M2 Ultra çipli Mac Pro’ya işaret ediyor.

Apple’ın pazarlama başkanı Bob Borchers’a bir soru soruldu. Apple, tüm Mac serisini (Mac Pro dahil) Apple Silicon’a geçirmek için tasarladığı yol haritasını yerine getirirse. Borchers, şirketin planlarında ilerleyeceğini ve şirket içi çipleriyle tamamen Mac’ler sunacağını kabul ediyor ve öneriyor.

Apple silikon Mac Pro ile ilgili ayrıntıları ilk kez duymuyoruz. Son zamanlarda makinenin aşağı yukarı aşina olduğumuz Intel versiyonuna benzeyeceğini ve olacağını duyduk.

Dahili parçalara gelince, Mac Pro’nun Apple’ın M2 Ultra çipinden güç alması planlanıyor. Mac Pro’nun RAM’inin kullanıcı tarafından yükseltilememesinin nedeni, M2 Ultra çipin birleşik belleğe sahip olmasıdır. Bunun anlamı, RAM’in yonga setinin bir parçası olduğu ve yükseltilmesinin neredeyse imkansız olduğudur.

Apple Silicon Mac Pro, Apple'ın Geçişinin Bir Parçası Olarak Hala Üretim Sırasında, Şirket Yöneticisini Açıkladı
Apple Silicon Mac Pro, Apple’ın Geçişinin Bir Parçası Olarak Hala Üretim Sırasında, Şirket Yöneticisini Açıkladı

Daha önce Apple’ın olabileceği de söylendi. Bu noktada, görünürde net bir fırlatma zaman çerçevesi yok. Ancak, Apple’ın bu yılın sonlarında Mac Pro’yu tanıtmayı uygun göreceğini düşünüyoruz. Brochers, Apple silikon Mac Pro’nun yanı sıra güç verimliliğinden ve giyilebilir cihazının artırılmış pil ömrüyle nasıl fayda sağlayabileceğinden de bahsetti. Konuyla ilgili daha fazla detay geldikçe sizlerle paylaşacağız.

Apple’ın yeni Mac Pro’yu yeni bir kompakt tasarımla piyasaya süreceğini veya orijinalini koruyacağını düşünüyor musunuz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.

Yorum Gönder

0 Yorumlar