Skip to main content

Ad Code

Netflix, Kullanıcıların Cihazları Hesaplarından Çıkarmasına İzin Verme Seçeneğine Sahip Oldu

– Advertisement –

Netflix ile ilgili en iyi şeylerden biri, aynı hesabın yalnızca akıllı TV’ler değil, telefon ve tabletler de dahil olmak üzere birçok cihazda kullanılabilmesidir.

Açıkçası, aynı hesabı paylaşmak tüm dünyada olan bir şey olduğundan, herkes bu özelliğin şu anda nasıl kullanıldığını biliyor.

Bir yan not olarak, Netflix’in şu anda bununla başa çıkmak için çalıştığına inanılıyor ve gelecekte şirket, kullanıcıların aynı hesabı başkalarıyla paylaşmasını engellemeyi planlıyor. Diğer bir deyişle, siz ve arkadaşlarınız bir Netflix aboneliğinin maliyetlerini paylaşıyorsanız, şirket bu konuda yeni kısıtlamalar getirmeyi planladığından bu seçenek artık kullanılamayabilir.

Bu arada şirket, böylesine tartışmalı bir değişikliğin getirilmesinin önünü açan yeni kontroller ekliyor gibi görünüyor.

Bugün Netflix, kullanıcıların artık başkalarını hesaplarından kolayca atmak için gerekli kontrollere sahip olduğunu duyurdu. Bu, belirli bir cihaz aynı Netflix hesabını kullanacak şekilde yapılandırıldığında kullanışlı olur, böylece kullanıcılar başka bir cihaz için yer açmak üzere hesabı kaldırabilir.

Netflix, yeni ayarların Erişimi ve Cihazları Yönetme adlı bir menünün parçası olduğunu ve özellikle seyahat ederken ve Netflix’i otel TV gibi yeni bir cihazdan izlemeyi planlarken kullanışlı olduğunu söylüyor.

“Yoğun tatil sezonu yaklaşırken, üyelerimizin çoğu hareket halinde olacak ve ailelerini ve arkadaşlarını görmek için seyahat ettikleri her yerde Netflix izliyor olacak. Bir otelde veya arkadaşınızın evindeyken hesabınıza giriş yapmak kolay ve sezgiseldir, ancak bazen insanlar oturumu kapatmayı unuturlar” diye açıklıyor şirket.

Şüphesiz bu çok mantıklı bir özellik ve aynı zamanda rakip platformlarda epeydir var olan bir özellik. Örneğin HBO Max, kullanıcıların belirli bir hesaba bağlanan cihazları yönetmesine zaten izin veriyor, bu nedenle erişimi uygulamadan kontrol etmek kolay.

Netflix benzer bir şey yapmayı hedefliyor ve şirket, yeni tanıtılan menünün yalnızca bir hesaba bağlanacak şekilde yapılandırılmış cihazları değil, aynı zamanda en son bağlandıklarında kullandıkları konum gibi son etkinlikleri de listeleyeceğini açıklıyor. Son olarak Netflix’e içerik yüklediler.

Bu, yalnızca hesaplara erişimi kontrol etmek için değil, aynı zamanda güvenlik açısından da önemlidir, çünkü kullanıcılar, birinin rızası olmadan bir cihaz eklediğine inanırlarsa, hesaplarına herhangi bir yetkisiz erişimi tespit edebilirler.

Netflix, “Bugün, hesabınızdan akış gerçekleştiren son cihazları kolayca görüntülemenize ve belirli cihazlarda oturumu tek bir tıklamayla kapatmanıza olanak tanıyan, Hesap Ayarlarında yeni bir özellik olan Erişimi ve Cihazları Yönetme özelliğini kullanıma sunuyoruz” diye açıklıyor.

Ancak yeni özellik yalnızca web’de ve mobil uygulamalarda kullanılabilir, bu nedenle hesabınızı yönetmeyi ve cihazları kaldırmayı planlıyorsanız, bunu desteklenen bu platformlardan birinden yapmanız gerekir. Bu, örneğin akıllı TV uygulamasından yeni yapılandırma ekranını görmeyeceğiniz anlamına gelir.

Netflix, “Üyelerin hesap güvenliklerini yönetmelerine yardımcı olmak için çok talep edilen bu özellik artık web, iOS ve Android’de dünyanın her yerindeki tüm üyeler tarafından kullanılabilir” diye açıklıyor.

Yeni yapılandırma menüsü uygulamada zaten mevcuttur, bu nedenle cihazınızda en son sürümün yüklü olduğundan emin olun – web’de, ayar hesabınızda mevcuttur.

Yorum Gönder

0 Yorumlar