Skip to main content

Ad Code

Netflix, Parolaları Paylaşıyorsanız Daha Fazla Ödemenizi İstiyor

– Advertisement –

Netflix şüphesiz en iyi akış hizmetlerinden biridir ve kendisi için sağlam bir durum sunar. Ancak son birkaç aydır platform, gelirini çeşitli şekillerde artırmaya çalışıyor. Yenisini duyurduktan sonra, reklam destekli katman Platform, daha genç müşterileri çekmek için artık arkadaşları veya aileleri ile şifre paylaşan tüm insanlardan para kazanmanın yollarını arıyor.

Netflix, evinizin dışında parola paylaşıyorsanız ek 3 ABD doları ödemenizi istiyor

Bu yazının yazıldığı sırada Netflix’in dünya çapında yaklaşık 2233 milyon abonesi var ve 223 milyonun yanı sıra 100 milyon hane, paylaşılan şifreler aracılığıyla akış hizmetine erişebiliyor. Platform karşı çok hoşgörülü olmuştur şifre paylaşımı ve engellemesi paylaşanlarda; planlar şimdi biraz değişiyor.

Wall Street Gazetesi, Netflix yakında, şifrelerini aynı evde olmayan biriyle paylaşmaları halinde kullanıcılara abonelik ücretlerine ek olarak 3 ABD doları ek bir özellik kazandıracak.

Ancak şirket bunu nasıl öğrenecek? Hesaptaki IP adresi, cihaz kimliği ve etkinlik aracılığıyla yapılacaktır.

Netflix’in şifre paylaşımına erişimi kaybetmekten endişe edenler için bu olmayacak. Ancak, bir hesabı paylaşan kullanıcılardan, hesabın asıl sahibinden alabilecekleri bir doğrulama kodu istenecektir. İçeriğe eriştikten sonra, orijinal hesap sahibi eklenti ücretini ödemeye karar verene kadar bir mesaj görmeye devam edecekler.

Netflix’in bu yaklaşımında doğası gereği yanlış olan hiçbir şey yoktur. Ancak bu durum, kullanıcıların aboneliklerini iptal etmeye başlayıp başlamayacağı sorusunu gündeme getiriyor.

Bu pek olası görünmüyor çünkü şu anda Netflix, hem yeni sürümler hem de yenilemeler açısından birkaç tane daha gelecek olan orijinal TV şovları ve filmlerinden oluşan en kapsamlı kitaplıklardan birine sahip.

Yorum Gönder

0 Yorumlar