Skip to main content

Ad Code

Apple, Maliyetleri Düşürmeyi Beklediği İçin Birden Fazla Departman İçin Ekim Ayında İşe Alımı Dondurdu

Apple yavaşlayan ekonomiye yabancı değil ve önümüzdeki yıla yavaş yavaş girmek için birden fazla departmanda işe alımları dondururken maliyet düşürme şeklinde düzenlemeler yaptı. Neyse ki, bu herhangi bir ürün gecikmesi olacağı anlamına gelmiyor.

İşe Alımdaki Duraklama Apple’da Araştırma ve Geliştirme Rollerinin Dışında Gerçekleşti

Bloomberg tarafından daha önce yayınlanan bir raporda Apple’ın nasıl hızı azalt Ekonomik açıdan biraz kasvetli bir 2023 gördüğü için potansiyel çalışanları işe aldığı.

Şimdi, bütçesini azaltmak için bir hamle olarak, şirketin işe alımları duraklattığı söyleniyor, ancak bu karar gelecekteki cihazlar üzerinde çalışan ekipler için geçerli değil, bu gerekliydi, aksi takdirde, diğerleriyle birlikte söylentiler AR kulaklığının lansmanını etkilemiş olabilir. gelişmiş 3nm SoC’lere sahip tüm Mac serisi gibi makineler.

Rapora göre, işe alımı dondurma kararı kurumsal işlevleri, standart donanım ve yazılım mühendisliği rollerini etkileyecek, ancak Apple belirli koşullar altında çalışanları işe almaya devam edebilir. Aşağıdaki açıklamada şirket, geleceğinden emin olmakla birlikte aldığı kararların kasıtlı olduğunu söyledi.

“Apple’ın geleceğine çok güveniyoruz ve uzun vadeli yatırım yapıyoruz. Uzun vadede inovasyonu körüklemeye devam etmemizi sağlayan akıllı kararlar almak ve düşünceli olmak istiyoruz.”

Apple kısa süre önce kazançları sırasında 90.15 milyar dolar gelir elde ettiğini duyurdu, bu önemli, ancak diğer faktörler, geleceğin o kadar iyimser olmayacağına dair resmin tamamını gerçekten çiziyor.

Örneğin teknoloji devinin Mac gelirinde büyümede düşüş, iPhone 14 ve iPhone 14 Plus’a olan düşük talep, Apple’ı üretimi kesmeye zorladı, bu da gelecek çeyrek için potansiyel olarak gelir azalması anlamına geliyor.

Neyse ki firma, CEO Tim Cook’un daha önce son derece popüler olduğunu söylediği iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max’e güvenebilir. Amazon gibi diğer devler de işe alımları durdurdu ve 2023’ün başlangıcının zor olacağını öne sürdü.

Yorum Gönder

0 Yorumlar