Skip to main content

Ad Code

Snapdragon 8 Gen 2 Galaxy S23’ün En Az Bir Versiyonu İçin Onaylandı

Samsung Galaxy S23, mobil endüstrisindeki bir sonraki büyük sürüm ve konuya aşina olan kişiler, tanıtımın normalden daha erken gerçekleşebileceğini iddia ediyor.

Ancak bu merakla beklenen lansmana yaklaştıkça, işlemci hakkında önemli ayrıntıları ortaya çıkaran yeni Geekbench verileriyle daha fazla bilgi de gün ışığına çıkıyor.

Görünüşe göre Samsung, Snapdragon 8 Gen 2 işlemciyi cihazın en az bir sürümünde kullanmayı planlıyor ve büyük olasılıkla bu ABD yapılandırması.

Başka bir deyişle, Amerika Birleşik Devletleri’nde satılan Galaxy S23 bir Snapdragon yongasıyla gelecek ve bir düzeyde bu zaten şaşırtıcı değil.

Burada satılan Galaxy S modellerine her zaman Snapdragon yongaları takıldı, bu yüzden bu seferki büyük haber, Güney Koreli şirketin yeni nesil Qualcomm amiral gemisini tercih etmesi.

Şimdi asıl soru, Samsung’un Snapdragon destekli Galaxy S modellerini diğer pazarlarda da piyasaya sürmeyi planlayıp planlamadığı.

Daha önce şirket, Galaxy S modellerinin uluslararası versiyonlarını şirket içi Exynos çipiyle donattığı için, çoğunlukla Snapdragon kardeşe kıyasla performans farkı nedeniyle yoğun eleştirilerle karşılaşmıştı.

Konuya yakın kişiler, Samsung’un sonunda Snapdragon’dan güç alan modelleri tüm pazarlara getirebileceğini öne sürdüler ancak bu noktada bu yeni yaklaşımın Galaxy S23’ün piyasaya sürülmesiyle yürürlüğe girip girmeyeceği net değil.

Yine de net olan bir şey var: Galaxy S23’ün çıkışı yaklaşıyor ve bu kez Samsung, cihazı normalden daha erken kapatabilir. Açılışın Ocak ayında gerçekleşmesi ve satışların Şubat başında, 2023 başındaki Unpacked etkinliğinden sadece birkaç hafta sonra başlaması ihtimali var.

Yorum Gönder

0 Yorumlar