Skip to main content

Ad Code

Samsung, Yaklaşan Amiral Gemisi Tablet Lansmanı Galaxy Tab S9’u Ekonomik Belirsizlik Nedeniyle Gelecek Yıla Erteledi

Samsung’un bu yıl Galaxy Tab S9 serisini piyasaya sürmeyi planladığı bildirildi, ancak ekonomik de dahil olmak üzere çeşitli faktörler nedeniyle şirketin lansmanı ertelemekten başka seçeneği yok. Bunun yerine, yeni amiral gemisi tablet ailesi gelecek yıl ve umarım daha iyi bir donanımla gelecek.

Galaxy Tab S8 gibi, Samsung da Üst Düzey ‘Ultra’ Varyantı Dahil Üç Galaxy Tab S9 Modelini Piyasaya Sürecek

Galaxy Tab S9 serisinin başlangıçta Aralık 2022’de piyasaya sürülmesi planlanmıştı, ancak The Elec’e göre Samsung, Kore devi yaklaşımında geri adım atmaya zorlayan bazı ekonomik zorluklarla karşı karşıya. Tabletlere olan talep o kadar yavaşladı ki, Apple’ın yıllık geliri milyarlarca artmaya devam eden iPad serisi bile satışlarda bir düşüş görüyor.

2023’e gecikme, Apple’ın bu yıl daha sonra düşük maliyetli iPad 10 ve M2 iPad Pro serilerini piyasaya sürdüğünde birkaç ay boyunca üstünlüğü ele geçireceği anlamına geliyor. Galaxy Tab S8 serisi gibi, Samsung da muhtemelen üç Galaxy Tab S9 modeliyle devam edecek.

Biraz rekabetçi fiyatıyla kitlelere hitap edecek ve üretim maliyetlerini düşük tutmak için muhtemelen OLED yerine bir LCD panel ile gönderilecekti.

İkincisi muhtemelen Galaxy Tab S9 Plus olarak adlandırılırken, bunların en premiumu Galaxy Tab S9 Ultra olabilir. Samsung şu anda premium tablet pazarında Apple’dan sonra ikinci sırada yer alıyor ancak takdir edilmelidir ki Samsung, rekabet gücünü canlı ve iyi tutmak için bu segmenti ciddiye alan tek üreticidir.

Yorum Gönder

0 Yorumlar