Skip to main content

Ad Code

Mark Zuckerberg, Apple’ın AR Kulaklığını Rakip Olarak Tanıdı, Ürünün Süper Pahalı Olacağını İma Ediyor

Meta kısa süre önce üst düzey karma gerçeklik kulaklığını duyurdu: Meta Quest Pro, ve bunu yaparken, şirket sonunda Apple ve yaklaşmakta olan AR kulaklığı ile rekabet edecek. Mark Zuckerberg kısa süre önce, pahalı olacağını ima ederek gelecekteki rakibinin ürününü baltalama fırsatını yakaladı.

Meta Quest Pro, Apple’ın AR Kulaklığının Aynı Aralıkta veya Daha Yüksekte Bulunabileceğini İddia Eden Söylentilerle 1.500 Dolar Maliyeti

Bir podcast röportajında ​​Stratechery’den Ben Thompson ile konuşan Zuckerberg, Apple’ın donanım üreterek müşterilerinden para kazanmayı sevdiğini ve yapmaya çalıştığı şeyin tamamen farklı olduğunu belirtmekte gecikmedi.

“Genellikle insanlar donanım inşa eder ve bundan kâr elde etmeye çalışırlar, burada Apple iseniz, donanım yaparsınız ve bunun için mümkün olduğunca çok ücret alırsınız.

Bence birisinin uzaya gelmesi ve temel olarak, Uzayda en iyi donanımı inşa edeceğiz ve temel olarak bir başabaş noktasında ve bazı durumlarda satacağız. ”

Zuckerberg, Meta Quest Pro’nun inanılmaz pahalı olan 1.500 $ fiyatla satıldığını unutuyor, ancak önceki söylentilere göre, Apple’ın AR kulaklığı olduğu söyleniyor.

2.000-2.500 $ aralığında fiyatlandırılır. Bununla birlikte Meta, muhtemelen birkaç ödünle gönderilecek olan karma gerçeklik kulaklıklarının daha uygun fiyatlı sürümlerini tanıtmayı planlıyor, ancak yaklaşmakta olan Quest 3’ün 300 ila 500 dolar arasında fiyatlandırılacağı söyleniyor.

Apple’ın da gelecekteki modellerinin hazırlandığı söyleniyor. Farklı fiyat dilimleri, ancak bu modellerin hangi fiyattan satılacağı belli değil.

Apple’ın AR kulaklığı söz konusu olduğunda gücü, şirketin diğer ürünlerle yazılım entegrasyonudur ve tek başına bu avantaj, müşterilere daha yüksek bir fiyat verme avantajı sağlayacaktır, ancak AR kulaklığının birçok tüketici için niş bir ürün olacağı anlamına da gelebilir.

Yorum Gönder

0 Yorumlar