Skip to main content

Ad Code

iPhone 15, Dynamic Island ile iPhone 14’ten Biraz Daha Büyük Bir Ekrana Sahip Olacak

Apple, bu yıl Dynamic Island’ı standart iPhone 15 modellerine getiriyor ve bu da cihazı ‘Pro’ modelleriyle uyumlu hale getirecek. Daha önce standart iPhone 15’in ekran boyutu açısından iPhone 14 ile aynı olacağı tahmin ediliyordu. Ancak ortaya çıkan son bilgiler, ekran boyutu söz konusu olduğunda temel iPhone 15’in iPhone 14’ten biraz daha büyük olacağını gösteriyor.

iPhone 15, iPhone 14’ün 6.1 inç boyutundan biraz daha büyük olan 6.2 inçlik bir ekranla gelecek

Ian Zelbo tarafından hayata geçirilen ve daha küçük olan iPhone 15 modeli, 6.1 inç yerine 6.2 inç ekrana sahip olacak. Ekran boyutundaki artış çok küçük olsa da, değişikliğin ‘Pro’ modelinde de uygulanıp uygulanmayacağı net değil. iPhone 14 Pro’nun gövdesinin iPhone 14’ten birkaç milimetre daha küçük olduğunu unutmayın. Daha ince çerçeveler ve ekranın dört köşesindeki daha derin kavis sayesinde aynı ekrana sığmayı başardı.

iPhone 15’in gövdesi iPhone 14 ile aynıysa, biraz daha büyük ekran potansiyel olarak daha ince çerçevelerden kaynaklanmaktadır. Ayrıca şirketin iPhone 15 Pro’nun ekran boyutunu artırıp artırmayacağını şu an için bilmiyoruz. Aksi takdirde iPhone 15 Pro, bu yıl serideki en küçük cihaz olacak.

iPhone 15, Dynamic Island ile iPhone 14'ten Biraz Daha Büyük Bir Ekrana Sahip Olacak
iPhone 15, Dynamic Island ile iPhone 14’ten Biraz Daha Büyük Bir Ekrana Sahip Olacak

Apple, iPhone 15 serisini modernize ederken Dynamic Island’ın dahil edilmesi standart modellerde, şirket potansiyel olarak farklılaştırıcı faktörler sunacaktır.

Örneğin, iPhone 15 Pro modellerinin katı hal kapasitif düğmelerle gelmesi planlanıyor.

TSMC’nin 3nm işlemine dayalı çip ve yükseltilmiş bir kamera kurulumu. Standart iPhone 15 modellerinde potansiyel olarak fiziksel düğmeli A16 Bionic çip bulunacak.

Sizi iPhone 15 serisinin bir parçası olacak en son teknik özellikler ve değişiklikler hakkında güncelleyeceğiz, bu yüzden buralarda kaldığınızdan emin olun.

Yorum Gönder

0 Yorumlar