Skip to main content

Ad Code

Google’ın Bir Yılda Samsung’un Yaptığı Kadar Telefon Satması 60 Yıl Alacak

Google Nexus telefonlarını severek büyüdüm, her zaman başka bir şirket tarafından yapılan bir telefonda saf Android deneyimine sahip olma fikri, şirketlerin telefona kendi bükümlerini tanıtmalarına ve oldukça benzersiz bir konumlandırmaya izin vermelerine izin verdiği için canlandırıcıydı.

Samsung, Huawei, LG, Motorola ve hatta HTC gibi markalardan Nexus telefonlarımız oldu. En iyi kısım? Tüm bu telefonlar farklı özellikleri paylaştı ve yazılım deneyimini aynı tutarken donanım açısından benzersiz bir şey sundu.

Ancak Google, Nexus serisini emekliye ayırmaya karar verdi ve 2016 yılında Pixel serisini tanıttı ve ilk üç nesil hem eleştirmenlerden hem de kullanıcılardan sıcak bir tepkiyle karşılansa da Pixel 4 çıktıktan sonra işler yokuş aşağı gitmeye başladı.

Ne Kadar İyi Olurlarsa Olsunlar, Google Pixel Telefonların Samsung’u Yakalamak için On Yılları Gerekecek

Google, Pixel serisinin mümkün olduğu kadar alakalı kalmasını sağlamak için sürekli olarak elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor, ancak özellikle IDC tarafından paylaşılan en son verilere baktığınızda bu gerçekleşmiyor gibi görünüyor.

Bloomberg’den Vlad Savov, bize Google’ın ne kadar su içinde olduğunu ve dürüst olmak gerekirse, işlerin iyi görünmediğini gösteren bazı ilginç gerçekleri paylaştı.

IDC tarafından paylaşılan verilere göre Google, 2016 yılından bu yana yalnızca 27,6 milyon adet Pixel telefon satmayı başardı. Bu, Samsung’un 2021’deki satışlarının 1/10’u. Biraz matematik yaparak, Google’ın bir yılda Samsung’un yaptığı kadar telefon satmasının 60 yıl alacağını anlayacaksınız ve bu, Google’ın nerede olduğunu merak ettiren çılgınca bir fark.

Dürüst olmak gerekirse, Google gerçekten yanlış bir şey yapmıyor. Savov ayrıca, Google’ın Samsung için bir rekabet değil, Google’ın ABD’deki Android satıcıları için başka seçeneği olmadığı için, özellikle de LG’nin piyasadan çekilmesi, HTC’nin çıkması ve Çin telefonlarının hoş karşılanmaması nedeniyle daha çok sigorta gibi olduğundan bahsediyor. Geriye Sony kalıyor ve hepimiz şirketin nerede durduğunu biliyoruz.

Bu yine de Google’ın Pixel telefonları yapmayı tamamen bırakacağı anlamına gelmiyor. Nitekim, alıyoruz Piksel 7 serisi yarın ve umarım önümüzdeki yıl Pixel 8 serisini göreceğiz.

Yorum Gönder

0 Yorumlar