Skip to main content

Ad Code

Google Tarafından Açıklanan Android 13 Go Sürümü, Yükseltilmesi Daha Kolay Bir Sürüm

Google’ın Android Go sürümünü ilk kez piyasaya sürmesinin üzerinden beş yıl geçti. Amaç, çekirdek mobil platformu, çok fazla depolama alanı veya belleğe sahip olmayan daha uygun fiyatlı telefonlara uyarlamaktı. Bugün, yalnızca son on iki ayda 180 milyondan fazla insan çevrimiçi oluyor ve Google da Android 13 Go sürümünü duyurmaya karar verdi.

Google da bir dönüm noktasını işaret ediyor, artık Android Go tarafından desteklenen 250’den fazla aylık aktif cihaz var.

Google’ın artan sayıda kullanıcıya hizmet verebilmesini sağlamak için şirket üç kritik bölüme odaklanacak; güvenilirlik, kullanılabilirlik ve özelleştirme. Google, Android 13 Go sürümü ile deneyimi herkes için çok daha iyi hale getirmeyi hedefliyor.

Android 13 Go Edition, Doğrudan Yazılım Güncellemeleri, Uyarlanmış İçerik ve Çok Sayıda Özelleştirme Özelliği Sağlamayı Amaçlıyor

Yazılımı normal yollarla güncellemekten bahsettiğinizde, çok fazla depolama alanı kaplıyor. Ancak, Android 13 Go sürümü ile Google, cihazların önemli yazılım güncellemelerini büyük Android sürümlerinin dışında sorunsuz bir şekilde alabilmesini sağlamaya yardımcı olacak Google Play Sistem Güncellemelerini cihazlara getiriyor.

Bu, cihazın depolama alanından gerçekten ödün vermeden kritik güncellemelerin teslimini çok daha basit hale getirecek. Telefon zaman içinde güncel kalacaktır ve en iyi yazılımı deneyimlemek için bir sonraki sürümü veya telefon üreticisinden bir yazılım zorlamasını beklemek zorunda kalmayacaksınız.

Ayrıca, Android 13 Go sürümüyle Google, telefonunuzdan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak zeka ekledi. Yeni sürüm size, doğrudan ana ekranınızdan kaydırmanıza ve ilginizi çekebilecek diğer içeriklerin yanı sıra küratörlü bir makale listesi görmenize olanak tanıyan Keşfet özelliğini getiriyor.

Google Tarafından Açıklanan Android 13 Go Sürümü, Soyulmuş, Yükseltilmesi Daha Kolay Bir Sürüm
Google Tarafından Açıklanan Android 13 Go Sürümü, Soyulmuş, Yükseltilmesi Daha Kolay Bir Sürüm

Google, herkesin telefonlarını istedikleri gibi kişiselleştirebilmesi gerektiğine inanıyor ve Android 13 Go sürümü ile ilk kez Materyal Tasarladığınıza sahip oluyorsunuz.

Kullanıcılar, telefonlarının renk düzeninin tamamını duvar kağıtları ile uyumlu olacak şekilde özelleştirebilecekler. Duvar kağıdını ayarladığınızda, aralarından seçim yapabileceğiniz ilgili renk şemalarını göreceksiniz.

Son fakat en az değil, Android 13 Go sürümü ayrıca Bildirim İzinleri, Uygulama Dil Tercihleri ​​ve daha fazlası gibi önemli Android 13 özelliklerini de getirecek. Google, Android’in en son ve daha hafif sürümüyle piyasaya sürülen cihazların önümüzdeki yıl 2023’te piyasaya çıkacağını belirtti.

Yazılım hakkında daha fazla bilgiye ihtiyaç duymanız durumunda, burada.

Yorum Gönder

0 Yorumlar