Skip to main content

Ad Code

Google Japan, Garip Ama İlginç Bir Klavye olan Gboard Bar’ı Tanıttı

Google Japonya, şirket Gboard Bar’ı yeni tanıttığı için bu hafta sonu biraz eğleniyor gibi görünüyor, tüm tuşların tek sıra halinde dizildiği fiziksel bir klavye, garip bir konsept, ancak Google’ın bunun için bir açıklaması ve faydaları var.

Google’ın Gboard Çubuğu, İstediğinizi Bilmediğiniz Klavyedir

Google Japonya belirtti Gboard Bar, kullanıcıların aradıkları anahtarları çok daha hızlı bulmalarını sağlar. Şirketin bu ürünü pazara getiren ilham için bir açıklaması bile var. Yıllardır, birincil odak “klavye”deki “anahtar” kelimesi olmuştur ve odak noktası bu kadardır.

Ancak, Japonca’da kelime キーボード (kii-bou-do) olarak çevrilir, bu nedenle キー (kii (anahtar) tüm dikkatleri üzerine çeker. Google, kendi başına tercüme eden ボー (bou) kısmına odaklanmaya karar verdi.

Eğilmek (personel/bar) Bunu kullanarak, Google, tüm tuşları geleneksel bir klavyeye koyarak geleneksel bir klavyeyle karşılaştırdığınızda daha iyi gezinmeye izin veren yeni bir tasarım bulmayı başardı.

Google Japonya, Gboard Bar’ın kullanıcının geleneksel bir klavyede yapmak zorunda olduğu gibi her yöne bakma ihtiyacını en aza indirmesine izin verdiğini söyledi.

Sadece en baştan başlayabilir ve aradıklarını bulana kadar her anahtarı gözden geçirebilirler.

Google Japonya ayrıca yeni klavyenin ergonomik ve sağlık açısından faydalarının nasıl olduğundan da bahsetti. Yeni başlayanlar için, kullanıcının yazarken kollarını ve bacaklarını doğal olarak esnetmesine olanak tanır.

Gboard Çubuğu ayrıca, kollarınızın ulaşamayacağı düğmelere basmanızı kolaylaştıran, uzuvlarınızın fiziksel bir uzantısı haline gelmek gibi bazı ek özelliklerle birlikte gelir.

Kullanıcılar ayrıca, yürüyüş gezilerinde, nesneleri ölçmek için bir trekking direği veya cetvel olarak kullanabilirler ve en iyi yanı, yalnızca tek bir silme işlemi yapmanız gerekeceğinden temizlemesi çok kolay olmasıdır. Google’ın şimdilik yalnızca standart bir düzen için planları var, ancak emojili bir sürüm ve ayrıca LED’li bir oyun modeli arıyor.

Gönderinin geri kalanı yeterince açık değilse, bunun aşağı yukarı bir şaka olduğu anlaşılmalıdır. Google Japonya’nın yeni klavyeyi toplu olarak üretme planı yok, ancak Google’ın isterseniz kendi Gboard Çubuğunuzu yapmanıza izin verecek tüm verileri yüklediği bir Github sayfanız var.

Alternatif olarak, her ikisinde de bulunan Gboard olarak bilinen, mükemmel yetenekli ve en iyi klavye uygulamalarından birini kullanabilirsiniz. Google Oyun mağazası ve Uygulama mağazası.

Yorum Gönder

0 Yorumlar