Skip to main content

Ad Code

Apple’ın AR Kulaklığı, Ödemeler İçin İris Tarama Biyometrisiyle “Bir Çift Kayak Gözlüğüne” benzeyecek

Apple’ın söylentilere göre AR Kulaklığı, ödemeler ve hesap girişi için bir iris tarama kimlik doğrulama sistemi desteği sunacak. Şirketin karma gerçeklik kulaklığı, 2023’ün ilk çeyreğinde gerçekleşmesi beklenen bir lansmanla söylenti değirmeninde çılgınca koşuyor. Yeni bir rapora göre, kulaklık, Touch ID ve Face ID’den uzaklaşan yeni bir kimlik doğrulama mekanizmasına sahip olacak.

Apple’ın AR Kulaklığı, Hesap Girişi ve Ödemeler İçin Iris Tarama Biyometrisini Özelleştirecek

Apple’ın AR kulaklığının geliştirilmesine yardımcı olan iki kişi, cihazın iris tarama biyometrisi desteğine sahip olacağını belirtti. Bu, kullanıcıların hızlı bir şekilde hesaplara giriş yapmalarına ve çevrimiçi işlemler yapmalarına olanak tanır.

İşlem, Touch ID ve Face ID’nin iPhone’da nasıl çalıştığına potansiyel olarak benzer olacaktır. Haberin herhangi bir ağırlığı varsa, Apple’ın kullanıcı ve cihaz güvenliğini üstlenmesi Meta’dan gelen tekliflerin yerini alacaktır.

İris taramasının Apple’ın AR Kulaklığında çalışması için kameralar kullanıcının nereye baktığını takip edecek. Bu aynı zamanda kullanıcının çevresel görüşündeki grafik aslına uygunluğunu azaltacak ve bu da AR Headset’in grafikleri için gereken işlem gücünü azaltacaktır. Rapor ayrıca, kulaklığın geleceğine dair geçmiş söylentileri de doğruluyor.

Apple'ın AR Kulaklığı, Ödemeler İçin İris Tarama Biyometrisiyle
Apple’ın AR Kulaklığı, Ödemeler İçin İris Tarama Biyometrisiyle “Bir Çift Kayak Gözlüğüne” benzeyecek

Tasarım açısından, kulaklık “bir çift kayak gözlüğü” gibi görünecek. Ayrıca, Apple’ın kulaklığı “ağ kumaşlar, alüminyum ve cam” ile Quest Pro’dan farklı görünecek. Kulaklık, kasanın Meta’s Quest Pro’dan daha ince ve daha hafif olduğu harici kameraları gizlemek için kapaklara sahip olacak. Apple’ın AR Kulaklığı, gözlük takan kişiler için de bir seçenek sunacak: Reçeteli lenslerini manyetik olarak bağlamalarına olanak tanıyacak.

Dış kısımda yer alan bir ekran, diğer kişilerin giyen kişinin ifadelerini görmesini sağlar. Ancak, pil ömrüne bir darbe alabilir. Apple, pili korumak için daha düşük bir yenileme hızı ekranına ev sahipliği yapabilir. Kaynak ayrıca, bazı özelliklerin lansman sırasında gün ışığını görmeyeceğinden bahseder.

Yorum Gönder

0 Yorumlar