Skip to main content

Ad Code

Apple, Öfkenin Ardından Tüm App Store Kumar Reklamlarını Duraklattı

Bu haftanın başlarında, Apple App Store’da gösterilen reklamların sayısını artırmaya karar verdi. Normalde sorun olmazdı ama bu sefer bu uygulamaların çoğu kumar uygulamalarıyla ilgiliydi ve sonuç olarak çok sayıda iPhone kullanıcısı ve geliştiricisi bunun nasıl iyi olmadığı hakkında konuşmaya karar verdi. Özellikle de reklamlarda gösterilen çok sayıda düşük kaliteli uygulama olduğu için ve bu ilk başta kabul edilemez olabilir.

Apple App Store’da Artık Kumar Reklamı Görmeyeceksiniz, Ancak Ne Kadar Süre Olduğundan Emin Değiliz

Neyse ki Apple harekete geçti ve App Store’da kumar uygulamalarının tanıtımını durdurdu.

MacRumors’dan Joe Rossignol’a yaptığı açıklamada Apple, “App Store ürün sayfalarında kumar ve diğer birkaç kategoriyle ilgili reklamları gerçekten duraklattığını” doğruladı.

App Store’un farklı bölümlerine göz atan kullanıcılar artık bu belirli reklamları görmemelidir. Ancak, yeni eklenen reklam alanları hala açık ve tartışmalı veya sorunlu olmayan uygulamalar tarafından alınıyor.

Ayrıca Apple’ın açıklamasının şirketin atacağı adımlardan bahsetmediği için hala belirsiz olduğunu da anlamak gerekiyor. Ayrıca, reklamların ne kadar süreyle durdurulacağından veya bu reklamları kalıcı olarak yasaklayıp yasaklamadığından da bahsetmiyor.

Apple, App Store’daki reklamların yanı sıra, yakın gelecekte Haritalar, Podcast’ler ve Kitaplar uygulamalarında da reklamlar sunmayı planlıyor.

Bu kararın kullanıcılardan olumlu geri dönüşler alıp almayacağını bekleyip görmemiz gerekiyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar