Skip to main content

Ad Code

Apple, Android’deki iMessage’ın Nasıl Kayıp Bir Neden Olacağını Belirtiyor

Apple’ın ünlü iMessage yalnızca iOS cihazlara özeldir. Ancak, geçmişte hizmeti Android’e getirme konusunda görüşmeler yapıldı. Nitekim, bir şirket yöneticisi ve Apple’ın açılış konuşmacılarından biri olan Craig Federighi, 2013’te bir e-posta gönderdi ve Apple’ın iMessage’ın bir Android sürümünü piyasaya sürmesi durumunda bunun daha yüksek Android satışlarıyla sonuçlanacağını öne sürdü.

Apple’ın iMessage’ını Android’e Getirmekle İlgili Bir Çok Konuşma Yapıldı Ama Boşuna

Şimdi Wall Street Dergisi Federighi ile röportaj yaptı ve Android’de iMessage’ın eksikliğini ve 2013’te geri gönderdiği e-postayı sordu.

Federighi, Eddie Cue’ya şöyle dedi:

“Android’deki iMessage’ın, iPhone ailelerinin çocuklarına Android telefonlar vermelerinin önündeki bir engeli kaldırmaya hizmet edeceğinden endişeleniyorum.”

Federighi, e-posta dizisinin içeriğini açıklamaya devam etti,

Eddie’yle aramızdaki gidişat şuydu: Bir pazara gireceksek ve bir uygulama geliştirme yolunda ilerleyeceksek, fark yaratacak bir şekilde içinde olmalıyız. Çok fazla müşterimiz olacağını, harika deneyimler sunabileceğimizi.

“Ve böylece, diğer platformlarda gerçekten kritik bir kütleye sahip olmayan bir uygulamayı gönderseydik, başarmış olacağı şey, bizi, müşterilerimiz için mesajlarda yenilik yapmak istediğimiz tüm şekillerde yenilik yapmaktan alıkoymak olurdu.

Basitçe söylemek gerekirse, o sırada Apple, bir fark yaratmak için kaynakları nereye yatıracağını seçmesi gerektiğini hissetti. Federighi ayrıca, iMessage’ın bir Android sürümünü eklemenin “dünyaya hizmet etmeyecek bir atılmış gibi göründüğünü” söyledi.

Bu tarihe kadar Google/Android, Apple’ın her iki platform arasında daha iyi bir iletişim yöntemine sahip olmasını sağlamak için elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor ve bazı iyileştirmeler yapılırken, tam teşekküllü destek hala görünürde yok.

Yorum Gönder

0 Yorumlar