Skip to main content

Ad Code

Analistler, Son Çeyrekte Satılan Mac’ler İçin Çok Farklı Tahminler Paylaşıyor

Apple, belirli bir zaman diliminde sattığı cihaz sayısıyla ilgili herhangi bir arızayı paylaşmaz. Bu, belirli bir ürünün satışıyla ilgili olarak analistleri, müşterileri ve yatırımcıları karanlıkta bırakır.

Sonuç olarak, analistler satılan ürünlerin sevkiyatlarını tahmin etmeye çalışırlar. Son bilgilere göre, çeşitli şirketlerin öne sürdüğü rakamlar çok farklı. Farklı analistler tarafından yapılan Mac sevkiyat tahminleri hakkında daha fazla ayrıntı okumak için aşağı kaydırın.

IDC, Gartner ve Canalys, Mac’ler İçin Çok Farklı Gönderi Tahminlerini Paylaşıyor

Daha önce de belirtildiği gibi, IDC, Gartner ve Canalys gibi şirketler, üçüncü çeyrek tahminlerinin milyonlarca farklı olduğu düşünüldüğünde, Apple’ın kaç Mac sattığı hakkında hiçbir fikri yok.

Ancak tahminler arasındaki fark, sevkiyat rakamlarının ne kadar belirsiz ve güvenilmez olduğunu gösteriyor. Paylaşılan tahminlere göre, sevkiyat rakamları geçen yılki 7,9 milyona kıyasla 8 milyonda kaldı. Bazı farklılıklar olması zorunlu olmakla birlikte, IDC, Gartner ve Canalys tarafından paylaşılan tahminler büyük ölçüde farklıdır.

Apple, 27 Ekim’de, Mac satışları hakkında bize daha iyi bir fikir verecek kazanç çağrısında geliriyle ilgili daha fazla ayrıntı paylaşacak. Apple’ın yeni başlattığını unutmayın M2 MacBook Air ve M2 MacBook Pro Bu yıl daha iyi satışlara katkıda bulunabilecek modeller.

Ancak tedarik zinciri sorunları nedeniyle ürünler de gecikmelerle karşı karşıya kaldı. Bununla birlikte, Apple’ın 27 Ekim kazanç çağrısı, tahminler hakkında daha fazla ayrıntı ortaya çıkaracak.

Hepsi bu kadar arkadaşlar. Son söz Apple’a ait olduğundan, haberi bir tuz tanesi ile aldığınızdan emin olun. Daha fazla bilgi elde edilir edilmez Mac Gönderi tahminleri hakkında daha fazla ayrıntı paylaşacağız.

Yorum Gönder

0 Yorumlar