Skip to main content

Ad Code

Tim Cook, Artırılmış Gerçeklik İçin Heyecanını ve Geleceğe Nasıl “Derin” Bir Etkisi Olabileceğini Paylaşıyor

Apple, potansiyel olarak önümüzdeki yıllarda duyurulacak bir AR kulaklık üzerinde çalışıyor. Ancak şirket bu konuda sessiz kalmış ve sahadaki çalışmaları hakkında herhangi bir bilgi paylaşmayı uygun görmemiştir.

Apple CEO’su Tim Cook geçtiğimiz günlerde İtalya’nın Napoli kentindeki Università Degli Studi di Napoli Federico II’de artırılmış gerçekliğin önemini ve hayatımızı nasıl değiştirebileceğini vurguladı.

Tim Cook, Artırılmış Gerçeklik Konusunda Heyecanını ve Daha İyi Bir Geleceğin Yolunu Nasıl Açabileceğini Paylaşıyor

Tim Cook, insanların yakın gelecekte AR olmadan nasıl bir yaşam süreceklerini merak edeceklerini belirtti. Ayrıca Apple’ın CEO’su, artırılmış gerçekliğin uzun vadede “derin” bir etkisi olacağını da kaydetti.

Cook, öğrencilerle bir Soru-Cevap oturumu için oturduğu İnovasyon ve Uluslararası Yönetim alanında fahri bir derece aldı. AR için duyduğu heyecanı ve bunun daha iyi bir geleceğe giden yolu nasıl açacağını paylaştı.

Cook, artırılmış gerçeklik hakkındaki düşüncelerini paylaşırken, Soru-Cevap canlı akışı aniden kesildi. Bundan böyle, ifadesinin tüm detayları kısa kesilmek zorunda kaldı.

Artırılmış gerçeklik konusunda çok heyecanlıyım. Çünkü bugün burada harika bir sohbet yaptığımızı düşünüyorum, ancak bunu sanal dünyadan bir şeyle zenginleştirebilseydik, tartışmasız daha da iyi olurdu. Bu yüzden, eğer siz ve bu çok kısa bir süre sonra net bir şekilde gerçekleşecekse, geçmişe bakarsanız, bilirsiniz, geleceğe uzaklaşıp geriye bakarsanız, hayatınızı onsuz nasıl yönettiğinizi merak edeceksiniz. arttırılmış gerçeklik. Tıpkı bugün olduğu gibi, merak ediyoruz, benim gibi insanlar internet olmadan nasıl büyüdüler. Ve bence o kadar derin olabilir ve bir gecede derin olmayacak…

Tim Cook daha önce Apple’ın AR ürünleri üzerinde çalıştığını ima etmişti. Şirketin üst düzey “Reality Pro”sunu duyuracağı söyleniyor. Ocak ayında ki bir süredir geliştirilmekte olan. Apple’ın AR’deki çabalarıyla ilgili ayrıntıları ilk kez duymuyoruz. AR Kulaklığı geçmişte birçok kez ertelendi ve umarız gelecek yılın başlarında gün ışığını görür.

Yorum Gönder

0 Yorumlar