Skip to main content

Ad Code

Samsung, iOS 16 Kilit Ekranı Özelleştirme Özelliklerini En Son One UI 5.0 Beta’da Kopyaladı

Başlıca özelliklerinden biri iOS 16 kilit ekranı özelleştirme özelliğidir. iPhone 14 Pro’daki Dynamic Island ile birleştirilen bu özellik, kilit ekranınızı nasıl özelleştirebileceğinize ve gerçekten size ait ve sorunsuz bir şekilde nasıl oluşturabileceğinize yeni bir bakış açısı getiriyor.

Şimdi, Samsung bazı özellikleri kopyalamış ve en son One UI 5.0 beta sürümünde tanıtmış gibi görünüyor.

Elbette, bazı Android üreticileri yazılım aracılığıyla Dynamic Island ile alay etmeye çalıştı. Samsung, işleri bir adım daha ileri götürmeye karar verdi ve iOS 16/iPhone 14 telefonlarda gördüğümüze çok benzeyen yöntem olan kilit ekranınızı özelleştirmek için benzer bir yöntem kullandı.

iOS 16 Klonlama Tüm Hızıyla Devam Ediyor, Samsung da Çoğunluğu Atlıyor

Benzerlik, iPhone 14 Pro Max’in yanında Samsung Galaxy S22 Ultra’yı paylaşan Vaibhav Jain tarafından fark edildi ve evet, benzerlikleri görebiliyoruz.

Şimdi, bu özelliğin Samsung için de yeni olmadığını bilmek çok ama çok önemli.

Görüyorsunuz, Samsung, Good Lock modülü aracılığıyla bir dizi özelleştirmeye izin veriyor. Bu yükleme, size daha fazla saat yüzü ve kilit ekranınızı özelleştirmek için daha fazla yol sağlar.

Dolayısıyla, buradaki temel fark, One UI 5.0’ın artık aynı özelleştirmeye sahip olması ve bunun bir sorun olmamasıdır.

Ancak, daha derine inerseniz, Samsung’un gerçekten iOS 16’yı kopyaladığını fark etmeye başlarsınız.

Vaibhav bile Good Lock’un resmi olarak Samsung’un kullanıcı arayüzünün bir parçası olmadığına dikkat çekti, daha çok ayrı olarak kurmanız gereken bir modül gibiydi.

Elbette, One UI 5.0/Android 13’ün özelleştirme konusunda ağır olacağını biliyorduk, ancak bu, Samsung’un bu özelliği ortaya çıkarması için kötü bir zamanlama olarak görülebilecek bir şey değil.

One UI 5.0 hala beta aşamasında, bu yüzden Samsung’un güncellemeyi gerçekten yayınlamasını ve nelerin değiştiğini görmemizi beklememiz gerekecek.

Yorum Gönder

0 Yorumlar