Skip to main content

Ad Code

Netflix için işler daha da kötüye gitmek üzere olabilir

Yeni bir ankete göre, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki dört Netflix abonesinden biri bu yıl akış hizmetinden ayrılmayı planlıyor.

1.000 Amerikalıyla yapılan anket – bu nedenle ezici bir çoğunlukla ikna edici bir örneklem büyüklüğü değil – abonelerin %25’inin bırakmaya kararlı olduğunu gösteriyor. Netflix’in yıllık gelirinde 272 milyon dolara mal olan, hizmetten ayrılan 18 milyon kişi olabileceğini söylüyor.

Netflix, yaptığını açıkladığında Wall Street bir çöküş yaşadı. 1,2 milyon abone kaybetti bu yıl, büyük büyüme yıllarını tersine çeviriyoruz. Böyle daha büyük bir geri dönüş, kesinlikle hisse fiyatına daha da büyük bir şok sağlayacaktır.

Ankete göre, kefaletle ödeme yapmayı planlayanların üçte birinden fazlası (%40,49) bunun Netflix aboneliklerinin artan maliyetlerinden kaynaklandığını söylüyor. Netflix’in ortalama aylık maliyeti, 15.15 $ ile tüm akış hizmetlerinin en yükseği ve fiyat artışları daha düzenli hale geliyor.

Ayrılacak olanların %21,69’u, kaybolan başlıklara bağlı olduğunu söylerken, %19,58’i Netflix’in enflasyona dayalı kemer sıkmanın olduğunu söylüyor.

Netflix bu nedenlerden bazılarını bekleyecektir, ancak dördüncü en popüler neden, akış öncüsü için en fazla endişeyi sağlayabilir. Ayrılmayı planlayanların %18,2’si bunun nedeninin diğer akış hizmetlerini daha sık kullandıklarını söylüyor. Söylemeyi veya ayrılmayı planlasalar da, bu 1000 abonenin %30’u diğer hizmetleri daha sık izlediklerini söylüyor.

Yine, 1000 kişilik bir ankete bakıp buna dünya çapındaki 200 milyon Netflix abonesinin temsilcisi demek zor. Ankete göre Netflix, ABD’deki 5 haneden 4’ünde kalıyor ve şu anda abone olan Amerikalıların %70’i, abone oldukları akış hizmetlerinin çoğunu hala Netflix’i kullandıklarını söylüyor. Bunu takip eden:

  1. HBO Maks: %9,91
  2. Disney+: %6.18
  3. Hulu: %3.86
  4. Apple TV+: %2,70
  5. Paramount+: %2,70

Peki Netflix için bardağın yarısı dolu mu yoksa bardağın yarısı boş mu senaryosu?

Yorum Gönder

0 Yorumlar