Skip to main content

Ad Code

iOS 16, Yeni ‘Temiz Enerji Şarjı’ Özelliğini Bu Yıl Daha Sonra Alacak, Apple Karbon Ayak İzini Azaltmayı Hedefliyor

Bu yıl iOS 16 kullanıcılarına gelecek yeni bir özellik ‘Temiz Enerji Şarjı’ ve kablodan gelen gücün türüne göre şarjı optimize etmenin bir yolu olsaydı, bu seçenek buna izin verirdi.

Ne yazık ki, Yeni iOS 16 Özelliği Yalnızca ABD Kullanıcıları İçin Kullanılabilecek

iOS 16 ile gelen çok sayıda değişiklik ve diğer eklemelerin yanı sıra, bunlardan biri ‘Temiz Enerji Şarjı’ ve Apple’ın basın bülteninde yer alan aşağıdaki bilgiler nasıl çalıştığını vurguluyor.

“Temiz Enerji Şarjı, şebekenin daha temiz enerji kaynakları kullandığı zamanlar için şarj sürelerini optimize ederek iPhone’un karbon ayak izini azaltmayı amaçlıyor.”

Apple çevreyi korumayı hedefliyordu, bu nedenle şirket, 2020’de iPhone 12 ailesini piyasaya sürdüğünde elektrikli tuğla ve kablolu kulaklık satmayı bıraktığını iddia ediyor. ‘Temiz Enerji Şarjı’ özelliği muhtemelen Apple’ın iPhone serisinin karbon ayak izini azaltacaktır.

Ayrıca, Apple’ın resmi duyurularından önce bu özellikten bahsetmediğini ve herhangi bir raporda veya söylentide görmediğimizi belirtmek de ilginç, bu nedenle teknoloji devi tarafından gizli tutulması iyi bir iş.

Ancak, çoğunuzun bildiği gibi, tüm uyumlu iPhone’lar en son iOS 16 özellikleri paketini almaz, bu nedenle Apple’ın ‘Temiz Enerji Şarjı’ özelliği için aynı şeyi planlayıp planlamadığı belirsizdir.

‘Temiz Enerji Şarjı’ özelliğinin standart olarak bulunduğunu varsayarsak, 2018’de piyasaya sürülen iPhone XR, iPhone XS ve iPhone XS Max bunu alacak.

Haber kaynağı: Apple

Yorum Gönder

0 Yorumlar