Skip to main content

Ad Code

Google TV’li Chromecast Artık Sadece 29,99 ABD Dolara

Orijinalinden iki yıl sonra, Google nihayet Google TV ile Chromecast adlı bir devam filmi duyurdu. Aynı derecede küçüktür ve masaya bazı şık özellikler getirir.

İlk bakışta, Chromecast Google TV ile orijinal teklifle tamamen aynı görünüyor. Bununla birlikte, bazı güzel değişiklikler elde ettiğiniz için hayal kırıklığına uğramayın.

Öncelikle çözünürlük; Google TV’li Chromecast artık maksimum 1080p çözünürlük veriyor, yani 4K TV’ler için ideal olan bir şey almıyorsunuz. Ancak, HDR desteği hala var.

Google TV’li Yeni Chromecast Daha Ucuz ve Yeni Özelliklere Sahip Ama Aynı Eski Tasarıma Sahip

Chromecast with Google TV ile gelen bir diğer değişiklik ise cihazı çalıştıran çip. Artık bir Amlogic S805X2 çipi alıyorsunuz. 4K modelinin desteklemediği bir şey olan AV1 kod çözme kodeğini destekler.

Ancak aynı zamanda, video çözünürlüğünü donanım düzeyinde sınırlar ve bu, uygulamalar ve oyunlar hakkında konuşurken biraz daha az beygir gücü ile sonuçlanabilir. 1.5 gig RAM ile birlikte hala 8 gig depolama alanı var.

Google TV'li Chromecast Artık Sadece 29,99 ABD Dolarına Resmi
Google TV’li Chromecast Artık Sadece 29,99 ABD Doları

Google, Google TV’li Chromecast’i Android 12 ile birlikte gönderiyor. İşte bu, aldığınız tüm değişiklikler bunlar. Hâlâ aynı uzaktan kumandayı ve aynı Google Tv deneyimini alıyorsunuz. Çoklu profiller, Çocuk profilleri, hizmetler arası izleme listeleri, öneriler ve diğer tüm özellikler hala orada.

Bu Chromecast’in amacının ne olduğunu merak ediyorsanız, basitçe söylemek gerekirse, Google herkes için uygun fiyatlı bir şey olduğundan emin olmak istiyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar