Skip to main content

Ad Code

Apple’ın Maksimum Etkileşim için 3500PPI Ekrana Sahip İlk AR Kulaklığı

Kore’den gelen yeni bir rapora göre, Apple’ın ilk AR kulaklığı maksimum sürükleyicilik için yükseltilmiş bir ekrana sahip olabilir. Lansmanının 2023’ün başlarında gerçekleşeceği söylendiği için, başa takılan giyilebilir cihaz, aşağıda tartışılan daha fazla ayrıntıyla birlikte panelden başlayarak çeşitli değişiklikler görebilir.

Apple’ın AR Kulaklığının Başlangıçta 2800PPI Ekranla Donatılmış Olması Gerekiyordu

Bir AR kulaklığında açıkça kullanılan ekrana OLEDoS (Silikonda OLED) adı verilir ve hem Samsung hem de LG’den temin edilecektir. Bilmiyorsanız, bu iki tedarikçi aynı zamanda iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max ekranları sağlamakla da anlaşmalıdır, bu nedenle kalite açısından her iki üretici de Apple’ın ihtiyaç duyduğu kaliteli bileşenlerin türünün farkındadır.

OLEDoS, cam yerine silikon içeren ve özellikle AR ürünleri için kullanılan bir görüntüleme teknolojisidir. Apple’ın ilk AR kulaklığı, kullanıcılara görüntü kalitesinde anında bir iyileştirme sağlamak için 3500PPI’ye yükseltilmiş orijinal 2800PPI ekranlarla birlikte Sony panellerini kullanacak.

Şirket, artırılmış gerçeklik alanı için ürünler geliştirmeye kararlı olduğunu yineledi ve geliştirilmekte olan iki AR kulaklığı daha biri kitleler için uygun bir fiyat taşıyor, ardından bir çift AR gözlüğü var.

Samsung ve LG’nin seri ürettiği paneller muhtemelen ikinci yinelemede kullanılacak ve 4000PPI ekran, önceki bir rapora göre. Bununla birlikte, her iki üreticinin de 7000PPI’ye kadar OLEDoS geliştirdiği söyleniyor, ancak bu gelişmiş ekranların ikinci AR kulaklık modelinde kullanılıp kullanılmayacağı doğrulanmadı.

3500PPI’lik bir ekranın üretimi bile maliyetlidir, bu nedenle Apple’ın bu kategorideki ilk ürünü olması şaşırtıcı olmamalıdır. 2.000 $ ve üzeri maliyetler çünkü tüketicilerin bunun için ödeme yapması bekleniyor.

Apple’ın AR kulaklığı, gecikmelerin adil payını gördü ve cihazın geliştirilmesiyle yaklaşık yedi yıl önce başladı, önemli barikatlar olması kaçınılmazdı. Neyse ki, şirket ve yetenekli çalışanları bu engelleri ölçeklendirdi ve emeklerinin meyvesini önümüzdeki yıl yakında görmeliyiz.

Yorum Gönder

0 Yorumlar