Skip to main content

Ad Code

Apple Pay’in Daha Sonra 2023’e Kadar Gelmesi Beklenmiyor; Özellik, iOS 16.4 Güncellemesiyle Çıkabilir

Apple Pay Later, müşterilerin toplamı hemen ödemeden üst düzey donanım satın almaları için uygun bir yol olurdu, ancak özelliğin gelecek yıla ertelendiği bildiriliyor. Bu eklemenin iOS 16 kullanıcıları için mevcut olması gerekiyordu, ancak Apple ilk sürümü kaçırdı ve en son rapora göre, özellik Bloomberg’den Mark Gurman’a göre gelecekteki bir yazılım güncellemesiyle gelecek.

“Apple Pay Later, ilk sürümü kaçıran birkaç iOS 16 özelliğinden biridir. Ama bence burada göründüğünden daha fazlası var. Bakın, Apple ifadelerine çok dikkat ediyor. Daha sonra gelecek olarak listelenen yaklaşık yarım düzine özellik arasında, zaman çerçevesi olmayan tek özellik Apple Pay Later. Diğer tüm gecikmeli özellikler “bu yıl sonra” gelecek olarak listeleniyor.

Bu, şirketin Apple Pay Later ne zaman piyasaya sürülmeye hazır olacağından tamamen emin olmadığına inanmamı sağlıyor. Özelliğin ilkbaharda iOS 16.4’e kadar gelmemesi mümkündür. Hizmetin kullanıma sunulmasında gecikmelere yol açan oldukça önemli teknik ve mühendislik zorlukları olduğunu duydum.”

Gurman, Power On bülteninde Apple Pay Later özelliğinin ertelenmesinin nedenlerini ve iOS 16.4 ile resmi olarak geldiğinde bu özellikte bir değişiklik olup olmayacağını belirtmedi.

Apple Pay Later, insanların bir satın alma işlemini altı hafta boyunca dört eşit ödemeye bölmeleri için esnek bir ödeme yapısı sunsa da, kusurları da yok değil. Örneğin, maksimum limit 1.000 $. Bu aşamada size yalnızca 128 GB dahili depolama alanına sahip kilidi açılmış bir iPhone 14 Pro kazandıracak.

Müşterilerin M1 Ultra Mac Studio gibi üst düzey donanım satın almak istediklerini varsayalım, Apple Pay Later en azından şu anda böyle bir seçenek sunmuyor. Apple’ın maksimum limiti artırmayı planlayıp planlamadığı da doğrulanmadı, ancak müşteriler için ne olursa olsun, 2023’te buna tanık olacağız.

Yorum Gönder

0 Yorumlar