Skip to main content

Ad Code

Apple’ın 7 Eylül ‘Far Out’ Etkinliğinden Neler Bekleniyor?

Apple’ın 7 Eylül ‘Far Out’ Etkinliğinden Neler Bekleniyor?
Apple’ın 7 Eylül ‘Far Out’ Etkinliğinden Neler Bekleniyor?

Apple, süresi boyunca birden fazla ürünün üzerindeki peçeyi kaldıracak. 7 Eylül ‘Uzaklarda’ etkinliği. Çok sayıda lansman görmeliyiz, bu yüzden bir haftadan daha kısa bir süre sonra bekleyebileceğimiz şeyleri gözden geçirelim.

İkinci Nesil AirPods Pro

İlk nesil AirPods Pro, yaklaşık üç yaşında ve Apple’ın Aktif Gürültü Önleme ve Şeffaflık modunu destekleyen ilk ürün oldu. Ayrıca yeni, kompakt bir tasarımla gönderilirler. Eylül etkinliği sırasında, ikinci nesil AirPods Pro, ilk yinelemenin kaldığı yerden devam edecek ve bu, bazı iyileştirmelerle birlikte tasarımın iyileştirilmesinde.

Bir ‘gelişmiş çip’ Kablosuz kulakiçi kulaklıklara dahil edilen kulaklıklar, kullanıcılara ek özelliklere erişim ve Apple’ın ‘Find My’ ağını kullanarak şarj çantasını yanlış yere koymanız veya çalınması durumunda arama olanağı verebilir.

Apple Watch Serisi 8

Apple Watch Series 8 toplamda üç versiyon, ‘Pro’ varyantının ayrıntıları aşağıda verilmiştir. Etkinlik sırasında normal model ve orijinal Apple Watch SE’nin halefi ile karşılaşacağız. Apple Watch Series 8’in Midnight, Starlight, PRODUCT(RED) ve Silver renklerinde geleceği söyleniyor, ancak gerçek ürün çeşitliliği resmi duyuruda kesinleşecek.

Apple Watch Series 8’in tasarımı Apple Watch Series 7’den farklı olmayacak ve yeni sensörler de beklememelisiniz. Düşük maliyetli SE versiyonuna gelince, Apple’ın üretimden ve diğer maliyetlerden tasarruf etmek için önceki Watch SE için aynı kasayı yeniden kullanıp kullanmadığını öğrenmek bizi şaşırtmayacak. Bu yaklaşım aynı zamanda giyilebilir ürünlerin fiyatını düşürmeye ve daha geniş bir kitleyi çekmeye yardımcı olacak, ancak bazı özellikler kaldırılmış durumda.

Apple Watch Profesyonel

Apple, akıllı saat ailesine ilk kez bir ‘Pro’ lakabı tanıtacak ve ilk üyenin Apple Watch Pro olarak adlandırılacağı söylentileri var. Bu giyilebilir cihaz yalnızca Apple Watch Series 8’e kıyasla daha fazla yükseltme ile gelmekle kalmayacak, aynı zamanda bunun için bir prim ödemeyi de bekleyebilirsiniz. İlk olarak, spesifikasyon detaylarına girelim.

Daha büyük ekran sayesinde, kaputun altına daha büyük bir pil almalıyız. Apple’ın bu premium cihazda 999 dolarlık bir fiyat etiketini nasıl tokatlayacağı göz önüne alındığında, şirket normal Apple Watch Series 8 kadar çok birim göndermeyebilir.

Önceki bir tahmine göre, Apple Watch Pro gönderileri bir milyon, bu çok fazla bir hacim değil, ancak daha büyük marjlar, söylentilere göre 999 $ perakende satış fiyatı nedeniyle bunu dengeleyebilir. Ne yazık ki, yaklaşmakta olan hiçbir Apple Watch modelinin olmayacağını unutmayın.

Müşterileri yeni bir silikonu çalışırken göreceklerine inandırmak için yeni yonga setine farklı bir isim verilebilir. Apple Watch Pro’nun oldukça fazla ilgi göreceğini düşünüyoruz ancak kalan iki modelden ne kadar farklı olduğunu görelim.

iPhone 14 Ailesi

Okuyucuların çoğu muhtemelen Apple’ın iPhone 14 serisini resmi olarak tanıtmasını merakla bekliyor olacak. Aşağıda listelenen ekran ve diğer teknolojilere sahip toplam dört model almalıyız.

  • iPhone 14 – 6.1 inç OLED LTPS
  • iPhone 14 Max – 6.7 inç OLED LTPS
  • iPhone 14 Pro – 6.1 inç OLED LTPO (daha hızlı yenileme hızı için ProMotion’ı destekleyecektir)
  • iPhone 14 Pro Max – 6,7 inç OLED LTPO (daha hızlı yenileme hızı için ProMotion’ı destekleyecektir)

Son tahminlere göre iPhone 14 ailesi 749 dolardan başlıyor, 799 dolardan başlayan iPhone 13’ten daha ucuz hale getiriyor (iPhone 13 mini hariç). Bununla birlikte, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max büyük olasılıkla 50 $’lık bir fiyat artışı görecek, bu nedenle müşterilerin 999 $ ve üzeri ödeme yapmak yerine şimdi 1.049 $’dan başlayıp yükselmeleri gerekecek.

Bazı okuyucular, Apple’ın milyonlarca sadık müşteriden kâr elde etmek için daha fazla yol bulduğunu düşünebilir, ancak küresel enflasyon çeşitli bileşenler için fiyat artışlarına neden oldu, bu yüzden Apple’ın başka seçeneği yok. Ayrıca, ‘Pro’ modeller, aşağıdakiler gibi dikkate değer yükseltmeler alıyor: yalnızca A16 Bionic ile gönderilir, daha hızlı, daha verimli LPDDR5 RAMa 48MP ana kamera, ve bir ProMotion paneli. Her iki premium modelin de olabileceğini unutmayın. 2 TB modellerde sunulur tüm bu nedenler ve daha fazlası, gelecek modellerin fiyat artışı görmesinin nedenidir.

Tasarıma aşina değilseniz, iPhone 14 ve iPhone 14 Max çentiği koruyacak, ancak iPhone 13 ve iPhone 13 mini’de bulunandan daha küçük olacak. İPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max’e gelince, söylentiler ve raporların doruk noktası, bir “hap + delik” kesimine sahip olacaklarını iddia ediyor ve daha iyi bir fikir istiyorsanız, bazılarına göz atabilirsiniz.

Apple’ın çeşitli cihazlar için yıllık yazılım güncellemeleri yayınını da gerçekleştireceğini anlıyoruz, ancak bu toplamada ürün lansmanlarına bağlı kalmak istedik. Apple’ın gizli bir duyuruyla herkesi şaşırtacağını düşünüyorsanız yorumlarda bize bildirin. Ayrıca, lütfen aşağıdaki anketimize katılın, böylece hangi ürünün lansmanını yaparken sizi en çok heyecanlandırdığını biliyoruz.

Yorum Gönder

0 Yorumlar