Salı, Eylül 27, 2022
Ana Sayfa Mobil iOS 16 Güncellemesinden Sonra iPhone'unuzun Performans Sorunlarını Düzeltin

iOS 16 Güncellemesinden Sonra iPhone’unuzun Performans Sorunlarını Düzeltin

Apple, son iOS 16 yapısını birkaç gün önce halka yayınladı. En son güncelleme, tonlarca özelleştirme seçeneği ve yükseltilmiş bir Mesajlar uygulaması ile yeniden tasarlanmış Kilit Ekranı gibi bir tekne dolusu özelliği bir araya getiriyor.

Bunun dışında, kontrol etmeniz gereken çok sayıda başka özellik var. Güncelleme başlangıç ​​aşamasında olduğundan, hatalar ve performans sorunları olması kaçınılmazdır. İOS 16’ya güncelledikten sonra iPhone’unuzda performansla ilgili sorunlar yaşıyorsanız, bunları çeşitli çözümlerle düzeltebilirsiniz. İOS 16’ya güncelledikten sonra iPhone’unuzun performansını nasıl artırabileceğiniz hakkında daha fazla ayrıntı okumak için aşağı kaydırın.

İOS 16’ya Güncelledikten Sonra iPhone’unuzdaki Performans Sorunlarını Kolayca Düzeltme

Yazılımda gerçekten performans sorunları varsa, Apple bunları sonraki iOS 16 güncellemelerinde düzeltecektir. Ancak şimdilik, iPhone’unuzun en iyi performansı sunmasını sağlamak için çeşitli teknikleri deneyebilirsiniz. Teknikleri iOS 16 ile uyumlu herhangi bir iPhone modelinde kullanabilirsiniz. Kolaylık olması için çözümleri aşağıda derledik.

iPhone’u En Son iOS Sürümüne Güncelleyin

iOS 16 güncellemesinden sonra iPhone’daki performans sorunlarını gidermek için önce yeni bir güncelleme olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir. Apple, performansı tehdit eden bir hata keşfettikten sonra genellikle bir güncelleme yayınlar. Güncelleme, performans üzerinde etkisi olan tüm hataları temizleyecektir. Güncellemeleri kontrol etmek için şuraya gidin: Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme.

iOS 16'da iPhone Performans Sorunları Nasıl Onarılır

Uygulamayı En Son Sürüme Güncelleyin

Bazen, iPhone’unuzdaki performansın düşmesinden bir uygulama sorumludur, Ayrıca, bu uygulamaların pil ömrü üzerinde de ciddi bir etkisi olabilir. Yapmanız gereken, iPhone’unuzun sistemini etkileyen herhangi bir hatayı veya sorunu gidermek için uygulamaları en son sürüme güncellemektir. iPhone uygulamalarınızı App Store’dan güncelleyebilirsiniz.

Hataları Temizlemek için iPhone’unuzu Yeniden Başlatın

İOS 16’yı iPhone’unuza yükledikten sonra, sistemde kalan bazı hatalar olabilir. Bundan böyle, en belirgin çözümlerden biri iPhone’unuzu yeniden başlatmaktır. İPhone’unuzu yeniden başlatmak, yukarıda belirtilen hataları siler ve yeniden başlar.

Arka Planda Uygulama Yenilemeyi Kapatın

Uygulamalar, size en iyi deneyimi sunmak için sürekli olarak sunuculardan veri alıyor. İPhone’unuz boşta olsa bile, zaman zaman ısındığını fark edeceksiniz.

Bunun nedeni, uygulamaların en son güncellemeyi aramak için arka planda sürekli olarak yenilenmesidir. Pil ömrünün yanı sıra performansı da iyileştirmek için Arka Plan Uygulama Yenilemeyi kapatabilirsiniz. Kapatmak için şuraya gidin: Ayarlar > Genel > Arka Planda Uygulama Yenileme > Kapat.

Arka Planda Uygulama Yenilemeyi Kapatın Uygulamalar size en iyi deneyimi sunmak için sürekli olarak sunuculardan veri alır. İPhone'unuz boşta olsa bile, zaman zaman ısındığını fark edeceksiniz. Bunun nedeni, uygulamaların en son güncellemeyi aramak için arka planda sürekli olarak yenilenmesidir. Pil ömrünün yanı sıra performansı da iyileştirmek için Arka Plan Uygulama Yenilemeyi kapatabilirsiniz. Kapatmak için Ayarlar > Genel > Arka Planda Uygulama Yenileme > Arka Planda Uygulama Yenilemeyi Kapat'a gidin.

İstenmeyen Verileri Sil

Kullanılabilir depolama alanı az olduğunda iPhone’lar yavaşlama veya performansta düşüş belirtileri gösterme eğilimindedir. Bunun nedeni, sistemin çalışması için çok az alana sahip olması ve aynı anda çok fazla veriyi işlemesidir. Bundan böyle, iPhone’unuzda ne kadar az veri olursa, performans açısından o kadar iyi olur. Bu, iOS 16’ya güncelledikten sonra iPhone’unuzdaki performans sorunlarını düzeltmenin kolay bir yoludur. iPhone depolama alanını temizlemek için şuraya gidin: Ayarlar > Genel > iPhone Depolama Alanı.

Bütün ayarları sıfırla

Bazen sistem ayarlarındaki hatalardan dolayı performans sorunları ortaya çıkar. Performans sorununa hangi ayarların neden olduğunu belirleyemeyeceğiniz için tüm ayarları sıfırlayabilirsiniz. Memnuniyetle, Apple her şeyi dinlendirme seçeneği sunuyor. Tek yapmanız gereken, Ayarlar > Genel > iPhone’u Aktar veya Sıfırla > Sıfırla > Tüm Ayarları Sıfırla.

Arka Planda Uygulama Yenilemeyi Kapatın Uygulamalar size en iyi deneyimi sunmak için sürekli olarak sunuculardan veri alır. İPhone'unuz boşta olsa bile, zaman zaman ısındığını fark edeceksiniz. Bunun nedeni, uygulamaların en son güncellemeyi aramak için arka planda sürekli olarak yenilenmesidir. Pil ömrünün yanı sıra performansı da iyileştirmek için Arka Plan Uygulama Yenilemeyi kapatabilirsiniz. Kapatmak için Ayarlar > Genel > Arka Planda Uygulama Yenileme > Arka Planda Uygulama Yenilemeyi Kapat'a gidin.

iPhone’unuzu Geri Yükleyin

Bu düzeltmelerin hiçbiri işe yaramazsa, iPhone’unuzu geri yükleyebilirsiniz. Bunun iPhone’unuzdaki tüm verileri ve ayarları sileceğini unutmayın. İPhone’unuzu fabrika ayarlarına döndürür ve her şey normale döner. iPhone’unuzu Geri Yüklemeden önce verilerinizin bir yedeğini aldığınızdan emin olun. Şu yöne rotayı ayarla Ayarlar > Genel > iPhone’u Aktar veya Sıfırla > Tüm İçeriği ve Ayarları Sil ve ekrandaki talimatları izleyin.

iPhone

iOS 15’e düşürme

iPhone’unuzu geri yüklemek de yardımcı olmadıysa, tek seçeneğiniz iOS 16’dan iOS 15’e geçmektir. Appel’in yalnızca sınırlı bir süre için sürüm düşürme seçeneği sunduğunu unutmayın.

RELATED ARTICLES

iPhone 15 Ultra, 2023 İçin iPhone 14 Pro Max Halefinin Adı Olabilir

Apple'ın 2023'te ek ayrıcalıklı özellikler iPhone 15 ailesinin daha pahalı üyelerine, şirketin bu tür cihazları daha yüksek hacimlerde gönderdiği için daha fazla kar elde...

iPhone 14 Pro, Samsung Telefonlarda Bulunan Her Şeyden Daha İyi Bir Samsung Ekran Kullanıyor

Samsung Electronics'in bir yan kuruluşu olan Samsung Display, Apple'a giren OLED ekranların sağlanmasından sorumludur. Elbette piyasada LG ve birkaç Çinli tedarikçi gibi başka koşucular da...

iOS 16.1, Apple Cüzdanını silmenize izin verebilir

Apple'ın yakında çıkacak olan iOS 16'nın ilk büyük güncellemesi, Apple Cüzdan uygulamasını tamamen silmenize izin verebilir. iOS 16'nın hem yeni hem de eski iPhone'larda kullanıma...

Most Popular

House of the Dragon 6. Bölüm ücretsiz nasıl izlenir – seriyi şimdi izleyin

House of the Dragon 6. Bölüm nasıl izlenir: Game of Thrones'un İngiltere'deki spin-off serisini ücretsiz izleyin ve şimdiye kadarki tüm bölümleri yakalayın. House of the...

Hindistan, Tüm VPN Sağlayıcılarını Kullanıcı Verilerini Günlüğe Kaydetmeye ve Depolamaya Zorluyor

Web’e bağlanmak için bir VPN hizmeti kullanmanın faydalarından biri, gelişmiş gizliliktir, çünkü böyle bir çözüm, temelde anonim kalmayı ve siz veya cihazınız hakkında herhangi...

PyPI Kullanıcılarına Yönelik Son Kimlik Avı Saldırılarının Arkasındaki JuiceLedger Hackerları Var

Arkasındaki operatörler hakkında daha fazla ayrıntı ortaya çıktı, özellikle programlama dili için resmi üçüncü taraf yazılım deposu olan Python Paket Dizini'ne (PyPI) yöneliktir. İzlenen bir...

Prynt Stealer, Kurbanların Diğer Siber Suçlular Tarafından Çalınan Verilerini Çalmak İçin Bir Arka Kapı İçeriyor

Araştırmacılar, bilgi çalan kötü amaçlı yazılımda özel bir Telegram kanalı tabanlı arka kapı keşfettiler. Prynt hırsızı geliştiricisinin, diğer siber suçlular tarafından kullanıldığında kurbanların sızdırılan...

Recent Comments