Salı, Aralık 5, 2023
Ana Sayfa Donanım AMD Radeon RX 7600 XT "RDNA 3" GPU, 10 GB ve 12...

AMD Radeon RX 7600 XT “RDNA 3” GPU, 10 GB ve 12 GB Varyantlarıyla Ortaya Çıkıyor

- Advertisement -

AMD Radeon RX 7600 XT
AMD Radeon RX 7600 XT “RDNA 3” GPU, 10 GB ve 12 GB Varyantlarıyla Ortaya Çıkıyor

AMD ortakları, 10 GB ve 12 GB versiyonlarıyla gelebilecek yeni bir Radeon RX 7600 XT grafik kartı hazırlıyor gibi görünüyor. AET’de dosyalandığı şekliyle.

AMD, 10 GB ve 12 GB Sürümlerinde Radeon RX 7600 XT Ekran Kartını Hazırlıyor Olabilir

AMD Radeon RX 7600 XT GPU bir yıl önce ilgi gördü ancak bugüne kadar bununla ilgili bilgi ortaya çıkmadı. 7600 XT başlangıçta şu şekilde tasarlanmıştı: XT olmayan varyant yerleşik Navi 33 GPU’ya sahip ancak RX 7600 Non-XT, XT varyantına yerleştirmek için daha fazla yer olmadığı anlamına gelen bu yapılandırmayı zaten karşıladı ancak son liste bize yeni Radeon RX 7600 XT SKU hakkında bir fikir verebilir.

Üstelik dosyada AMD Radeon RX 7600 XT grafik kartlarının hem 12 GB hem de 10 GB versiyonları yer alıyor; bu da şirketin henüz özellikleri tamamlamadığı veya iki modelle devam edebileceği anlamına geliyor.

NVIDIA GeForce RTX 4060 Ti grafik kartı, 8 GB ve 16 GB VRAM yapılandırmasıyla gelen ancak aynı veri yolu arayüzünü kullanan tek GPU’dur. 10 GB ve 12 GB’lik bir modelde, her iki model için de farklı bir veri yolu arayüzüne ihtiyacınız olacaktır.

Ayrıca Navi 33 GPU kullanıldığında 10 GB’a ulaşmak için veri yolu arayüzünü önemli ölçüde kesmeniz gerekir. Bu, 12 GB için 96 bit ve 10 GB modeli için 80 bittir; bu, RX 7600 XT Olmayan GPU’da bulunan 128 bit veri yolundan bile daha düşüktür.

Daha mantıklı bir yol, Navi 32 GPU’yu küçültmek ve Navi 33 XT SKU’ya göre biraz daha yüksek çekirdek sayısını kullanmaktır ancak bu şimdilik yalnızca bir spekülasyondur.

EEC dosyasında Radeon RX 7600 XT’nin yanı sıra oldukça ilginç ifadeler de yer alıyor; en ilgi çekici olanı, Radeon RX 6750 GRE yakında yayınlanacağı söyleniyordu.

Radeon RX 6750 GRE’nin 10 GB belleğe sahip olacağı tahmin ediliyordu ancak listede GPU’nun artırılmış 12 GB VRAM ile geleceği belirtiliyor.

Bu henüz doğrulanmamış olsa da, Radeon RX 7900 GRE’nin piyasaya sürülmesinin bir etkisi olduğu için kesinlikle “GRE” çeşitlerinin popülaritesi ile ilgisi var, özellikle Çin’de.

EEC listesi, PowerColor tarafından AMD Radeon RX 7600 XT için planlanan, “Hellhound”dan şirketin “Fighter” varyantlarına kadar toplam dört farklı modeli ortaya koyuyor. Henüz çıkış tarihi konusunda emin değiliz.

AMD şunu belirtti: RDNA 3 GPU “ASIC” dizisi artık tamamlandı ve Radeon RX 7000’de RDNA 3 SKU’larının birkaç varyasyonunu ve yolda olası bir yenilemeyi görebileceğimizi söyledi.

BENZER YAZILAR

Samsung Edge Tablet, Galaxy Note 5’in Yanında Olabilir

Samsung'un 13 Ağustos'ta New York'ta düzenlenecek Unpacked etkinliğinde Galaxy Note 5 ve Galaxy S6 edge+'ı tanıtması bekleniyor. Ancak şirketin en son teaserına göre, iki...

Gökbilimciler Gizemli Ultra Yüksek Enerjili Kozmik Işın Tarafından Şok Oldu – “Neler Oluyor?”

Yeni adı verilen Amaterasu parçacığı, Amaterasu parçacığından sonra nadir, ultra yüksek enerjili kozmik ışınların kökeni, yayılması ve parçacık fiziği hakkındaki gizemi derinleştiriyor. 1991 yılında Utah...

Çölde Bir İstanbul Kızı Özeti Mahmut Esat Karakurt

Çölde Bir İstanbul Kızı Özeti Mahmut Esat Karakurt1. KİTABIN KONUSU  :Çölde eşkiyalar tarafından kaçırılan bir paşa kızının yaşadığı olaylar ve eşkiyaların reisi ile yaşadığı...

POPÜLER YAZILAR

Age of Empires II: Definitive Edition – Return of Rome İnceleme

Age of Empires II: Definitive Edition - Roma'nın Dönüşü Age of Empires II: Definitive Edition, 1999 yılında piyasaya sürülen orijinal oyununun büyük bir yeniden yapımıdır....

iPhone 15 Pro Max’in En İyi Kamera Özelliği Gelecek Yıl iPhone 16 Pro’ya da Gelecek

Apple, önümüzdeki yıl Eylül ayında iPhone 16 ve iPhone 16 Pro modellerini kamera bölümünde oldukça önemli güncellemelerle duyuracak. iPhone 15 Pro Max, gelişmiş yakınlaştırma...

Bir Pulsar’ın Tuhaf Parlaklık Değişimlerinin Gizemini Çözmek

Üçü de dahil olmak üzere hem yerde hem de uzayda bulunan 12 teleskopu kapsayan kapsamlı bir astronomik çalışma Avrupa Güney Gözlemevi (ESO) gökbilimciler, tesislerdeki...

Nesiller Boyunca Bakteriyel Ekip Çalışmasını Ortaya Çıkarmak

Bakteriler topluluklar oluşturduğunda işbirliği yapar ve nesiller boyunca besinleri paylaşırlar. Basel Üniversitesi'ndeki araştırmacılar, yeni geliştirilen bir yöntemi kullanarak bunu ilk kez başarıyla gösterdiler. Bu...