Skip to main content

Ad Code

On Yaşındaki Çocuk Annesinin Kredi Kartını Kullanarak 3.100 Dolar Değerinde Roblox Satın Aldı, Apple Geri Ödemeyi Reddetti

Apple, ebeveynlere, uygulama içi satın almalar da dahil olmak üzere çok çeşitli yönler için çocukları için Ebeveyn Denetimleri kurma seçeneği sunmuştur.

Son haberlere göre, on yaşındaki bir çocuk, annesinin izni veya bilgisi olmadan popüler bir oyun olan Roblox’a 3.100 dolar harcadı.

Apple harcanan tutarı iade etmeyi reddederken, ilgili banka şartlar gereği ek fon çıkardı. Konuyla ilgili daha fazla ayrıntı okumak için aşağı kaydırın.

On yaşında bir çocuk, Roblox satın alımları için annesinin hesabından 3.000 dolardan fazla ücret alıyor

Birleşik Krallık, Galler’deki Denbighshire’dan anne Georgina Munday, otistik kızının aile iPad’ini oyunlar için kullanmasına izin verdiğini bildirdi.

Anne, hesapta yüzlerce işlem görmeye başladı ve hesabın hacklendiğini varsaydı. Anne, “Yüzlerce işlem gördük, bu ödeme onayları, o zaman panik başladı – aman tanrım, bu kimin kartında?” Munday, on yaşındaki çocuğunun karşılığında satın aldığı Roblox içeriğinin parasını geri almak için Apple ve Tesco Bank’a gidip gelerek bir hafta geçirdi.

Başlangıçta, Apple ve Tesco Bank, satın alma işlemlerini kızı yaptığı için geri ödeme yapmayı reddetti. Munday ayrıca, Apple’ın kendisi için geçerli olmayan geri ödeme için hüküm ve koşullarını okuyacağını belirtti.

Daha sonra hikaye için BBC ile temasa geçti ve Tesco Bank geri ödeme alacağını kabul etti. Banka, davasının Roblox geri ödemesini geçen bir “ileri inceleme” sürecinden geçtiğini söyledi. Ek olarak, banka bir özür ve iyi niyet olarak ilk ödemeye ek ödeme ekledi.

On Yaşındaki Çocuk Annesinin Kredi Kartını Kullanarak 3.100 Dolar Değerinde Roblox Satın Aldı, Apple Geri Ödemeyi Reddetti
On Yaşındaki Çocuk Annesinin Kredi Kartını Kullanarak 3.100 Dolar Değerinde Roblox Satın Aldı, Apple Geri Ödemeyi Reddetti

Apple, ebeveynlerin işlem gerçekleşmeden önce yetkisiz satın alma işlemleri için uyarılar ayarlayabileceklerini belirtti. Buna ek olarak, Roblox’un ayrıca satın alma limitleri ve gelişmiş şeffaflık için harcama bildirimleri dahil olmak üzere kendi koruyucu önlemleri vardır. Çocukların ekran süresi ve hassas hesap bilgilerine erişim konusunda izlenmesi önerilir. Anne, kızının gelecekte oyun oynamasına izin vermeyeceğini bildiriyor,

Daha önce birçok kez çocukların silahlarını nasıl kullandıklarını bildirdik. Hepsi bu kadar millet. Sizce Apple, Roblox’ta yanlışlıkla yapılan satın alımları iade etmeli miydi? Aşağıdaki yorumlarda düşüncelerinizi bize bildirin.

Yorum Gönder

0 Yorumlar