Skip to main content

Ad Code

Hey, Guru – EV şarj cihazını takmak ne kadar zor?

Okuyucu, sizin için çok zor olacak – uygun niteliklere sahip olmadığınızı veya tırtıklı çizgilerle çevrili ışıklı bir iskelete dönüşme arzunuz olmadığını varsayarsak – ancak özel bir duvar şarj cihazı takmak çok fazla olmamalı.

Yetkili bir elektrikçi için güçlük. Arabanızla (veya en azından müstakbel arabanızla) uyumlu saygın bir şarj cihazı arayın, çünkü evrensel uyumluluk konusunda hala tam olarak orada değiliz ve bunun, kırıcı kutunuzla maymunlaşmayı gerektireceğini unutmayın. Halihazırda gerekli hatlara veya voltajlara sahip değilseniz, potansiyel olarak yeni bir kesici almanız gerekebilir.

Ekstra yatırım olsun ya da olmasın, kesinlikle yapmanız gereken bir şey. Çoğu EV’yi standart üç pimli bir fişle (yavaşça) besleyebilseniz de, bu, ev tipi bir prizden 2,5 kW civarında bir yerde çalıştırmak anlamına gelir; tehlikeli bir şekilde kapasiteye yakın.

Bunu tırısta 18 saate kadar yapmak harika bir fikir değil, uzatma kablosunun birlikte yaşadığınız herkesi gerçekten rahatsız edeceğinden bahsetmiyorum bile. Duvara takmak acil bir seçenektir, günlük değil.

Elbette bir sorun var. Bir garajınız, arabanız ve hatta sokakta güvenilir bir park yeri olacak kadar şanslı olmayabilirsiniz. Elektrikli araç şarj cihazları potansiyel olarak en kullanışlı oldukları yere yerleştirilebilir; ister iç mekanda, ister bir duvarda, hatta sokağa bakan bir direk üzerinde olsun, ancak bir tanesine güvenilir bir şekilde ulaşmanın bir yolu yoksa, orada olacaksınız.

Bazı yerler elektrik direklerinden EV şarjı sunsa da, bugün halka açık şarj Guru’nun en kötü düşmanı için kesinlikle dileyeceği bir kaderdir (o adamdan nefret eder).

Bir yıl kadar sonra farklı hissedebilir.

Yorum Gönder

0 Yorumlar