Skip to main content

Ad Code

Apple’ın Donanımdan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı AR Kulaklığını Bir “Bilim Projesi” Olarak Adlandırıyor, Kaynakların Geliri Artırmak İçin iPhone Çiplerine Daha İyi Harcanabileceğine İnanıyor

Apple’ın yakında çıkacak olan AR kulaklık lansmanı, çalışma alanının bir bölümünü neşelendirmiş olabilir, ancak diğerleri şüphecilik göstermeye devam ediyor, kaynakların şirketin en büyük gelir kaynağı olan iPhone’a yatırılabileceğine inanarak ürüne yöneldi. Önemli bir Apple yöneticisi de bu kişiler arasında yer alıyor ve kulaklığı bir “bilim projesi” olarak etiketledi.

Onun görüşüne rağmen, Apple’ın Başkan Yardımcısı ve ekibi, AR kulaklığı için M2’yi geliştirdi; bu, birçok MacBook modelinde kullanılan SoC’nin aynısıydı.

Mark Gurman’ın haftalık haber bülteni ‘Power On’da muhabir, Apple’ın AR kulaklığının hayata geçmesine yardımcı olan tüm yöneticileri tartışıyor ve isimlerini veriyor.

Piyasaya sürülmesiyle ilgili farklı görüşler olsa da, teknoloji devi hızlı hareket etmezse bu kategoride geride kalacağı açık, bu nedenle yöneticilerin çekincelerine rağmen, önümüzdeki ay yapılacak WWDC açılış konuşmasında ürünün bir önizlemesini görmeliyiz.

Bu yöneticilerden biri de Apple’ın Donanım Teknolojilerinden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Johny Srouji. O ve ekibi, M1’i ve M2 dahil haleflerini yaratmaktan sorumluydu.

Bununla birlikte, başa takılan giyilebilir cihazlarla ilgili düşüncelerini dile getirdi ve iPhone’un çip geliştirmesine ayrılan kaynakların daha yüksek gelir elde edilmesini sağlayacağı için daha iyi bir karar olacağına inanıyor.

“Srouji, Apple’ın M2 işlemcisinden ve kulaklığın içindeki diğer özel bileşenlerden sorumlu en üst düzey yonga yöneticisidir. Srouji, içsel olarak bunu bir bilim projesine benzeterek bu çabaya şüpheyle yaklaştı. Apple’ın kaynaklarının, kulaklıktan daha fazla gelir sağlayabilecek yeni iPhone çiplerine harcanmasının daha iyi olacağını savundu. Sonunda, Srouji’nin ekibi kulaklık için bugüne kadarki en gelişmiş çiplerinden bazılarını yarattı. Ancak bir aksilikte, Srouji’nin grubu, kulaklığı ekstra güç için bir baz istasyonuna bağlayacak terk edilmiş bir özellik için bir kablosuz çip geliştirmek için yıllarını harcadı.”

AR başlığının tüketicilerin endişe duyabileceği bir alanı da fiyatıdır. Apple’ın cihazı dudak uçuklatan 3.000 $’a sattığı söyleniyor, bu da onu makul özelliklere sahip bir MacBook Pro’dan daha pahalı hale getiriyor.

Bazı müşteriler, Apple’ın diğer ürünlerinin bir karma gerçeklik başlığından daha fazla fayda sağlayabileceğine inanabilir ve diğer yöneticilerin amacı da tam olarak budur; sattığından emin olmak için. İlk modelin fiyatı başkalarını onu satın almaktan caydırabilirken, Apple bu kategoriye uzun vadede büyük yatırım yapıyor söylentilere göre…

Yorum Gönder

0 Yorumlar