Skip to main content

Ad Code

Apple, iPhone 15 Serisindeki Komplikasyonlardan Sonra Önümüzdeki Yıl iPhone 16 Pro ve iPhone 16 Pro Max’te Katı Hal Düğmelerini Kullanacak

Apple’ın yaklaşan iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max’te katı hal düğmelerini kullanma planından bahseden söylentiler vardı. Maalesef teknik komplikasyonlar ve zorluklar, yeni amiral gemisi modellerinde bu donanım değişikliğini göremeyeceğiz, bu nedenle bu düğmeleri deneyimlemek için iPhone 16 Pro ve iPhone 16 Pro Max’in gelecek yılki lansmanını beklememiz gerekecek.

Bu yılın sonlarında piyasaya çıkacak olan ‘Pro’ modellerinin hala bir ‘Eylem’ düğmesiyle geldiği bildiriliyor, ancak katı hal modellerinde daha fazla işlevsellik olurdu.

Göründüğü kadar basit olan katı hal düğmeleri, bir akıllı telefona dahil edilmesi inanılmaz derecede karmaşıktır ve bu, Apple’ın rakiplerinin bu donanım değişikliğine devam etmediği düşünüldüğünde anlaşılabilir bir durumdur. Bloomberg’den Mark Gurman’ın en son Power On haber bültenine göre, analist Ming-Chi Kuo’nun bahsettiği aynı sorunlardan bahsettiğini ancak bu sefer Gurman’ın açıklamasına biraz daha derine indiğini belirtiyor.

Gürman, üretimde karşılaşılan karmaşıklıklara ek olarak, bariz yüksek maliyetin de katı hal düğmelerinin uygun yazılım entegrasyonuyla birlikte bu yıl piyasaya sürülmemesi için bir faktör olduğuna inanıyor. Görünüşe göre Apple, bu özelliği gelecek yıl iPhone 16 Pro ve iPhone 16 Pro Max ile birlikte erteledi ve bu da şirkete ve çalışanlarına teknolojiyi mükemmelleştirmek için çok ihtiyaç duydukları nefes alma alanını sağladı. Neyse ki, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max’in hala “Eylem” düğmesiyle geleceği söyleniyor.

“Eylem” düğmesi, bu yılki üst düzey iPhone tekliflerinde yer alan tek bir fiziksel düğme olacak ve önceki bulgulara göre, yalnızca iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max’i açıp kapatamayacak, aynı zamanda bağlı olarak resimler ve video kaydedin.

Bu, bu birinci sınıf iPhone’lar satın alınabilir hale geldiğinde sahip olmak için uygun bir özellik olsa da, ek katı hal düğmelerine sahip olmak, Apple’ın çok daha iyi bir yaklaşımı olurdu.

iPhone 16 Pro ve iPhone 16 Pro Max’i beklemek istemediğinizi varsayarsak, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max’in daha fazla talep oluşturmaya yardımcı olmak için daha özel özellikler sunduğu söyleniyor.

Bu yükseltmelerin bir Type-C Thunderbolt bağlantı noktası, 3nm SoC, yeni yapı malzemeleri ve yeni bir periskop yakınlaştırma kamerası içereceği bildiriliyor, ancak ikincisinin iPhone 15 Pro Max’e özel kalacağı söyleniyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar