Skip to main content

Ad Code

Apple, iOS 16.5’i Tüm Uyumlu iPhone Modelleri için Ne Zaman Yayınlayacak?

Apple’ın, tüm uyumlu iPhone modelleri için yakında çıkacak olan iOS 17 güncellemesini duyurmayı uygun göreceği WWDC 2023 etkinliğine 5 Haziran’da ev sahipliği yapması planlanıyor.

Etkinliğe bir aydan kısa bir süre kala Apple’ın yakında genel kullanıma sunulacak olan iOS 16.5 üzerinde de çalışmaları var. Şu anda, geliştiriciler hataları ve sorunları bildirmek için çalışırken güncelleme beta aşamasındadır. Apple’ın iOS 16.5’i ne zaman genel kullanıma sunacağı hakkında daha fazla ayrıntı okumak için aşağı kaydırın.

Apple, önümüzdeki hafta iki büyük ekleme ve hata düzeltmesiyle iOS 16.5’i yayınlayacak

Korumalı bir Twitter hesabına dayalı bilgilere göre, Apple önümüzdeki hafta iSO 16.5’i halka sunmayı planlıyor. Bunun anlamı, Apple’ın son yapıyı halka yayınlamasından önce gidecek bir beta yapımız var. 20F65. Haberlerin bir önemi varsa, sürüm adayı yapısının bugün veya yarın açıklandığını görebiliriz.

Daha önce de belirtildiği gibi, iOS 16.5, masaya getireceği özelliklerin sayısı göz önüne alındığında küçük bir güncelleme olacak. Yapı, Mart ayından bu yana geliştirme aşamasındaydı ve şu ana kadar uyumlu iPhone modellerine gelmesi beklenen yalnızca iki özellik var.

Birkaç hafta içinde iOS 17, şirket, iOS 17 genel kullanıma sunulana kadar iOS 16 güncellemeleri sunmaya devam edecek. Bununla birlikte, iOS 16 güncellemelerinin Eylül ayına kadar devam etmesini bekleyebiliriz.

Apple, iOS 16.5'i Tüm Uyumlu iPhone Modelleri için Ne Zaman Yayınlayacak?
Apple, iOS 16.5’i Tüm Uyumlu iPhone Modelleri için Ne Zaman Yayınlayacak?

iOS 16.5’in piyasaya sürülmesiyle ne beklemeniz gerektiğine gelince, yapı, Apple News uygulamasında yeni bir Spor Sekmesi ile birlikte geliyor. Bu, en sevdiğiniz sporları özel bir bölümde takip etmenizi sağlayacaktır.

Şu anda, spor ve genel haberler birleştirilmiştir, bu da kullanıcıların kendilerinin bulması gerektiği anlamına gelir. Bekleyebileceğiniz bir diğer önemli özellik, Siri aracılığıyla ekran kaydını başlatma yeteneğidir. Tek yapmanız gereken, Siri’den ekran kaydını başlatmasını istemek ve hazırsınız. Ancak, önce özelliği Ayarlar’da etkinleştirmeniz gerekir.

Daha önce de belirtildiği gibi, Apple önümüzdeki hafta iOS 16.5’i halka yayınlayacak. Sürümü kapsamlı bir şekilde ele alacağız, bu yüzden etrafta dolaştığınızdan emin olun. Güncellemeyi mi bekliyorsun? Yorumlarınız ile düşüncelerinizi öğrenmemize izin verin.

Yorum Gönder

0 Yorumlar