Skip to main content

Ad Code

Apple, Bu Yıl Yakında Çıkacak Karma Gerçeklik Başlığından 100.000 Adetten Az Satacak

Apple, yıllık WWDC 2023 etkinliğine iki haftadan kısa bir süre içinde ev sahipliği yapacak ve Cupertino merkezli teknoloji devinden büyük bir şey bekliyoruz. Şirketin merakla beklenen iOS 17, watchOS 10 ve ürünleri için bir tekne dolusu başka yazılım güncellemesini duyurması bekleniyor.

Ayrıca şirketin MacBook Air’in 15 inçlik daha büyük bir modelini ve merakla beklenen karma gerçeklik kulaklığını duyuracağı da söyleniyor. Şu anda Apple’ın Mixed-Reality Headset’ten yalnızca 100.000 adet satacağı bildiriliyor. Apple’ın yeni cihaz için ilk stratejisinin ne olabileceği hakkında daha fazla ayrıntı okumak için aşağı kaydırın.

Cihaz geliştiricilere ve profesyonellere yönelik olduğundan, Apple’ın Karma Gerçeklik Kulaklık sevkiyatlarının 100.000 adet kadar düşük kalması planlanıyor.

Apple’ın Karma Gerçeklik Kulaklık sevkiyatlarının bu yıl 100.000 adetten az olduğu tahmin ediliyor. Ürün, Apple’ın sekiz yılı aşkın bir süredir tamamen yeni bir ürünü olmasına rağmen, bu yıl sevkiyatların düşük kalmasının birkaç nedeni var. Birincisi, daha önce Apple’ın Karma Gerçeklik Başlığının şuraya yönelik olacağı bildirilmişti: geliştiriciler, içerik yaratıcıları ve profesyoneller. Bunun anlamı, kulaklığın ortalama bir kullanıcı yerine pazarın belirli bir bölümüne hitap etmesidir.

AR Kulaklık tamamen yeni bir ürün olduğu için Apple’ın geliştiricileri hedeflemesi mantıklı. Sonuç olarak geliştiriciler, kulaklık için daha iyi uygulamalar ve kullanım oluşturmak üzere cihazı daha iyi tanımak için kullanacaklardır. Rapor ayrıca Apple’ın kulaklık üretimini bu yıl 300.000 adetle sınırlandıracağını da belirtiyor. Daha önce, kulaklığın piyasaya çıktığı ilk yıl içinde tahmini 7 ila 10 milyon adet satacağı belirtilmişti.

Apple’ın kulaklık sevkiyatlarının düşük kalmasının bir başka nedeni de üretim maliyeti. Apple, tatlı kar marjlarını koruyacak olsa da, karma gerçeklik kulaklığı yaklaşık olarak fiyatlandırılacak. 3.000 $.

Bunun anlamı, cihazın ortalama bir kullanıcı için olmadığı ve AR kategorisine girmek isteyen daha az kişinin olacağıdır. Şirket, daha geniş bir kitleye hitap edecek gelecek AR Kulaklık modelleri üzerinde çalışıyor ve kulaklığın bütçeye uygun varyantları şirket içinde test ediliyor. Nihayetinde, şirket bir takip etmeyi hedefliyor iPhone benzeri dizi standart ve premium modele sahip kulaklık için.

Apple, Bu Yıl Yakında Çıkacak Karma Gerçeklik Başlığından 100.000 Adetten Az Satacak
Apple, Bu Yıl Yakında Çıkacak Karma Gerçeklik Başlığından 100.000 Adetten Az Satacak

Dünyanın dört bir yanındaki analistler tarafından karma gerçeklik başlığı gönderileriyle ilgili paylaşılan karışık rakamlar var.

Bundan sonra piyasanın karar vermesine izin vermek ve sonuç çıkarmak için yıl sonunu beklemek bizim için akıllıca olacaktır. Bunlar şu aşamada sadece spekülasyonlar ve son söz Apple’a ait. Düşüncelerinizi yorumlarda bizimle paylaşın.

Yorum Gönder

0 Yorumlar