Skip to main content

Ad Code

iPhone 15 Pro Modellerinin Ayrıntılı CAD Dosyaları, ‘Action Button’ Tasarımını, Kamera Değişikliklerini ve Daha Fazlasını Ortaya Çıkarıyor

Apple, yeni iPhone 15 ve iPhone 15 Pro modellerini bu yılın sonlarında bir tekne dolusu değişiklikle duyuracak. Başlangıçta, şirketin fiziksel ses tuşlarını bir katı hal çözümü lehine atmak isteyeceği söylendi. Ancak şirketin yaklaşımı iPhone 16 Pro modelleri için benimseyeceği daha sonra ele alındı.

Ancak, Eylem Düğmesinin Sessiz Anahtarının yerini aldığı bildirildi. Bugün, ayrıntılı bir CAD dosyası seti, iPhone 15 Pro’nun söylentilere göre Eylem Düğmesi ve kamera değişiklikleri hakkında değerli bilgiler ortaya koyuyor. Bu yıl daha sonra neler bekleyebileceğinizi görmek için aşağı kaydırın.

En son CAD dosyaları, Sessiz Anahtarının yerini alan Eylem Düğmesini ve iPhone 15 Pro Max’te daha büyük bir kamera çıkıntısını vurgular

Daha önce iPhone 15 Pro modellerinin, dokunsal geri bildirim için ek Taptic Engines ile birleştirilmiş fiziksel tuşlar yerine katı hal düğmeleri kullanacağı bildirilmişti.

Değişikliğin önümüzdeki yıl iPhone 16 Pro modellerinin piyasaya sürülmesiyle gerçekleşmesi beklenirken, Apple Sessiz Anahtarını bir Eylem Düğmesi ile değiştirmeyi uygun görecek.

Ayrıntılı CAD dosyaları şu kişiler tarafından paylaşıldı: iPhone 15 Pro’daki Eylem Düğmesinin nasıl görüneceğini ortaya koyuyor. CAD dosyaları, cihazın kamerasıyla ilgili ilginç ayrıntıları da ortaya koyuyor.

CAD dosyaları, ayrı ayrı Sesi Aç ve Sesi Azalt düğmelerini gösteren MFi sertifikalı aksesuar üreticilerinden alındı. Ses düğmelerinin başlangıçta tek bir düğme olduğu söylendiğinden bu ilginç bir ayrıntıdır.

Eldeki bilgilerle, şirketin bu yıl potansiyel olarak katı hal çözümünden uzaklaşacağını varsayabiliriz. Daha fazla ayrıntı için aşağıdaki CAD görüntülerini inceleyin.

iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max’teki Ses düğmesinin üzerinde, Sessiz Anahtarı yerine küçük Eylem Düğmesini göreceksiniz. Düğme, Sessiz Anahtarı ile aşağı yukarı aynı boyuttadır. Ancak, Sessiz Anahtarının kesikliğine kıyasla biraz daireseldir.

Apple, karışıma daha fazla işlevsellik eklemek için Eylem Düğmesine geçiyor. Örneğin, iPhone 15 Pro’daki Eylem Düğmesi, Apple Watch Ultra’daki Eylem Düğmesinin işlevine benzer bir amaca hizmet edecektir. Apple’ın izin vereceği farklı komutları ve işlevleri ilişkilendirebilirsiniz.

Kamera kurulumuna gelince, tümsek, ilk CAD oluşturma işlemlerine kıyasla önemli ölçüde daha küçüktür. Bununla birlikte, kamera çarpmasıyla karşılaştırıldığında, iPhone 14 Pro modellerinde bulacağınızdan daha büyük.

Bununla birlikte, iki modelden daha büyük olan iPhone 15 Pro Max’in, daha küçük olan iPhone 15 Pro’dan biraz daha büyük bir kamera çıkıntısına sahip olduğu görülüyor. Bunun nedeni, iPhone 15 Pro Max’e özel olduğu bildirilen Periscope lensinin dahil edilmesi olabilir.

CAD dosyalarındaki ek ayrıntılar, mevcut modellere kıyasla köşeleri daha yuvarlak olan daha ince çerçeveleri ortaya çıkarıyor. Üstelik, USB-C ayrıca nihayet bu yıl iPhone’a geliyor. Hepsi bu kadar millet. Tasarımla ilgili daha fazla ayrıntıyı, daha fazla ayrıntı mevcut olduğunda paylaşacağız. Yorumlarda iPhone 15 Pro’daki yeni Eylem Düğmesi hakkında ne düşündüğünüzü bize bildirin.

Yorum Gönder

0 Yorumlar