Skip to main content

Ad Code

iOS 17, Her Şeye Rağmen Çok Beklenen Çeşitli Özellikler Getirmesi Planlanan Büyük Bir Güncelleme Olacak

Apple, iOS 16’yı geçen yılın Haziran ayında çok sayıda öne bakan özellik ve değişiklikle duyurdu. Şirket, iOS 16.4’ü halka henüz yayınlamış olsa da, bir sonraki büyük güncellemenin kullanıcılar için neler sunacağını tahmin etmeye başlamak için asla erken değildir.

Apple, bu yılın Haziran ayında WWDC etkinliğine ev sahipliği yapacak ve iOS 17’yi tüm ürün serisi için diğer güncellemelerle birlikte açıklayacak. Şimdi, iOS 17’nin masaya getireceği yeni özelliklerin sayısı göz önüne alındığında büyük bir güncelleme olacağı bildiriliyor. iOS 17’den ne beklemeniz gerektiğine ve Apple’ın bunu potansiyel olarak ne zaman duyuracağına göz atın.

iOS 17, şirket geliştirme sürecinde stratejisini değiştirirken bazı “sahip olmak güzel” özellikler içerecek

Apple, her yıl WWDC etkinliğinde sahnede yeni özellikler sunar ve yıl boyunca kademeli olarak güncellemeler sunar. Bazı güncellemeler diğerlerinden daha büyük olsa da Apple, hata ve sorunlar için düzeltmelerin yanı sıra performans geliştirmeleri ile kullanıcılarının istikrarlı bir kullanıcı deneyimi yaşamasını sağlar.

Daha önce iOS 17’nin bir olacağı bildirilmişti. Küçük güncelleme küçük yeni özellikler ve değişikliklerle esas olarak kararlılık ve iyileştirmelere odaklanacağı için iOS 16’nın üzerinde. Sonuç olarak, bakıma vurgu yapan bir güncelleme olduğu varsayıldı.

Görünüşe göre iOS 17 büyük bir güncelleme olacak, çünkü Apple dört gözle beklemeniz gereken öne bakan çeşitli eklemeler üzerinde çalışıyor. Buna göre Mark Gürman Apple, yalnızca kararlılığa ve diğer iyileştirmelere odaklanmaktan uzaklaşan yeni stratejisinin bir parçası olarak karışıma yeni özellikler ekliyor.

Sektör analistine göre, iOS 17, en çok talep edilen eklemelerden bazılarını içeren bazı “sahip olmak güzel” özelliklere sahip olacak. Değişiklikler widget’lı yeni Ana ekran veya yeni Kilit ekranı kadar büyük olmasa da, kullanıcıları cezbetmek için bazı önemli yükseltmelere sahip olacağını unutmayın. Gürman, güncellemenin parçası olacağına inandığı özelliklerin listesini bu noktada paylaşmadı.

iOS 17, Her Şeye Rağmen Çok Beklenen Çeşitli Özellikler Getirmesi Planlanan Büyük Bir Güncelleme Olacak
iOS 17, Her Şeye Rağmen Çok Beklenen Çeşitli Özellikler Getirmesi Planlanan Büyük Bir Güncelleme Olacak

iOS 17 duyurusunun sadece birkaç ay uzakta olduğunu ve en son eklemeleri yakında şirketin WWDC etkinliğinde göreceğimizi unutmayın. Bunun dışında iOS 16, yeni özelliklerden adil bir pay getirdi ancak kaliteden yoksundu.

Başlangıçta, güncelleme hatalar ve sorunlarla doluydu ve Apple bu sorunları gidermek için sonraki güncellemeleri yayınlamak zorunda kaldı. Kişisel olarak yaşadığım en önemli sorunlardan biri gereksiz pil tüketimi ve Apple’ın düzeltmesi aylar sürdü.

Bundan böyle, şirket karışıma yeni özellikler eklemek için yeni bir strateji benimserken, geliştiricilerin de gizli hata düzeltmelerine ve performans iyileştirmelerine dikkat edeceklerini umuyoruz.

Bunun nedeni, akıcı bir kullanıcı deneyiminin müşterilerine yapışan şey olmasıdır. Daha fazla bilgi mevcut olur olmaz iOS 17 özellikleri hakkında daha fazla ayrıntı paylaşacağız. Apple’ın bu yıl yalnızca iOS bakımına odaklanması gerektiğini düşünüyor musunuz? Aşağıdan bize bildirin.

Yorum Gönder

0 Yorumlar