Skip to main content

Ad Code

Sihirli Silgi Sonunda Tüm Piksel Olmayan Telefonlarda Kullanılabilir

Google’ın Sihirli Silgi/Magic Eraser nesneleri resimlerden mükemmel bir hassasiyetle çıkarmanıza ve resimlerinizin istediğiniz gibi görünmesini sağlamanıza olanak tanıyan yapay zeka destekli bir şaheserdir. Duyurusundan bu yana, özellik yalnızca Pixel 6 ve Pixel 7 serilerinde mevcuttu.

Kısa bir süre önce Google, bu özelliği daha geniş bir kitleye ulaştırmaya karar verdi ve Google One aboneliği olan tüm kullanıcıların bu özelliğe erişebileceğini duyurdu. Evet, buna iPhone kullananlar da dahildir ve bugün, aboneliğiniz olması koşuluyla bu özelliğe erişebilirsiniz.

İyi olan şu ki Sihirli Silgi/Magic Eraser şimdi bir Google Fotoğraflar güncellemesiyle kullanıma sunuluyor. Ancak, daha önce de belirtildiği gibi, bir Google One aboneliğinizin olması gerekir.

Ancak, Google’ın Tensor yonga setine sahip olmayan daha eski bir Pixel telefon kullanıyorsanız, özelliğin keyfini ücretsiz olarak çıkarabileceğiniz için aboneliğe ihtiyacınız yoktur.

Güncelleme şu anda aşamalı olarak sunuluyor, ancak bu haftanın sonunda veya önümüzdeki haftanın başında, Google One aboneliği olan herkesin en son Magic Eraser’a erişimi olacaktır.

Nasıl çalıştığına gelince, dürüst olmak gerekirse, her şey oldukça basit. Sadece seçeneğe gidin, silmek istediğiniz nesneyi seçin ve bum, bitti. Bu konuda şüphelerim vardı, ama dürüst olmak gerekirse, Google’ın uygulaması oldukça iyi, öyle ki resmin değiştirildiğine inanmak neredeyse imkansız.

Unutulmaması gereken bir nokta, bunun Google Fotoğraflar v6.24’te bulunan sunucu tarafı bir güncelleme olduğudur. Yine de kontrol etmek istiyorsanız, Google Fotoğraflar’ınızdaki bir fotoğrafa gidin, Düzenle’ye dokunun ve Araçlar altında kontrol edin.

Bazı durumlarda, uygulamadaki Öneriler menüsünün başında bulabilirsiniz. Güncelleme ne yazık ki sunucu taraflı, yani güncellemeyi bekleyen kullanıcıların sunucudan erişilebilir olmasını beklemek zorunda kalacakları anlamına geliyor. Google Fotoğraflar’ın en son sürümünü yandan yüklemeyi deneyebilirsiniz, ancak bu sizi hiçbir yere götürmez.

Bu, Magic Eraser’ı denemek isteyenler için hala harika bir haber. Resimlerin içindeki nesneleri silme konusundaki güçlü yeteneği sayesinde, pek çok resmi daha kullanışlı hale getirmenize yardımcı olabilecek gerçekten mükemmel bir araçtır.

Yorum Gönder

0 Yorumlar