Skip to main content

Ad Code

Leak, iPhone 15’te USB-C’yi Onayladı

Apple’ın tipik takvimine göre Eylül ayında piyasaya çıkması öngörülen yaklaşan iPhone nesli, birkaç büyük değişiklikle gelecek ve bunlardan biri de USB-C’ye geçiş.

Apple uzun süredir trende direnmeye ve tescilli Lightning konektörünü kullanmaya çalışırken, Avrupa Birliği’nde kabul edilen yeni düzenlemeler, Apple da dahil olmak üzere şirketlere, cihazlarına USB-C takmaktan başka seçenek bırakmıyor.

AB, bu stratejinin elektronik atıklarla başa çıkmaya yardımcı olurken aynı zamanda kullanıcıların birden fazla şarj cihazı taşımak zorunda kalmadan cihazlarını şarj etmelerini daha kolay hale getirmesi gerektiğini söylüyor.

İddiaya göre yeni bir sızıntı, temel iPhone 15 modelini gösteriyor ve USB-C bağlantı noktası, ilk fark edebildiğimiz şeylerden biri. Açıkçası, Apple Lightning’i USB-C ile değiştirmek için 2024’e kadar beklemek istemiyor ve bu sızıntı doğruysa, temel model de dahil olmak üzere iPhone 15 bu evrensel konektöre sahip olacak.

Bu fotoğraflarda zar zor gözlemleyebileceğiniz ikinci bilgi, Dinamik Ada. Sızıntı, daha önce yalnızca Pro modellerinde sunulan bu özelliğin standart iPhone modellerinde de yerini aldığını gösteriyor gibi görünüyor.

Bu, daha önce de duyduğumuz bir şey, bu nedenle, özellikle Apple, Dynamic Island’ın yeteneklerini yeni yeteneklerle genişletmek istediğinde, bunun gerçekten olma şansı var. Bunu yapmak için, özelliğin geniş çapta kullanılabilir olması ve sonunda geliştiricilerin de daha fazla ilgisini çekmesi gerekiyor.

Yeni iPhone neslinin Eylül ayında duyurulması bekleniyor, ancak sızıntıların çoktan başladığı göz önüne alındığında, cihazlara daha fazla bakmamız çok uzun sürmemeli. Tabii ki, her zaman sahte olabilecekleri için bu sızıntıları kontrol ederken belirli bir doz şüphecilik önerilir.

Yorum Gönder

0 Yorumlar