Skip to main content

Ad Code

iPhone 15, RAM Yükseltmesi Alabilir

Apple’ın yeni nesil iPhone’unun bu yılın sonbaharında piyasaya çıkması bekleniyor ve söylemeye gerek yok, şirket bu cihazda bazı büyük yükseltmeler planlıyor.

Öne çıkan özelliklerden biri Lightning’den USB-C’ye geçiş. Avrupa Komisyonu, kıtada ürün satan şirketlerin cihazlarını evrensel bir USB-C bağlantı noktasıyla donatmasını zorunlu kılan yeni düzenlemeleri kabul etti.

AB, bunun elektronik atıkların azaltılmasına yardımcı olacağını ve ayrıca kullanıcılar için daha fazla cihazı şarj etmeyi daha kolay hale getireceğini söylüyor.

Apple, USB-C’yi benimsemek için son dakikaya kadar beklemek istemiyor, bu nedenle şirketin bu yıl içinde yeni bağlantı noktasını benimsemesi bekleniyor.

Analist firmalar daha önce iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max’in 8GB RAM ile geleceğini, iPhone 15 ve iPhone 15 Plus gibi standart modellerin ise 6GB RAM ile geleceğini söylemişti.

TrendForce, DRAM pazarındaki eğilimleri tahmin eden bir raporda, Apple’ın yaklaşmakta olan yükseltmelerinin sektöre yardımcı olacağını belirtiyor.

“Apple, bu yıl piyasaya sürülmesi planlanan yeni nesil iPhone’da yer alan DRAM çözümlerinin kapasitesini ve özelliklerini artıracak. Bu son faktörleri dikkate alan TrendForce, akıllı telefonların ortalama DRAM içeriğinin yıllık büyüme oranının 2023 için yaklaşık %6,7’ye ulaşacağını tahmin ediyor. Bu tahmin, 2022 için %3,9’luk yıllık büyüme oranıyla karşılaştırıldığında önemli bir gelişme. ayrıca önümüzdeki birkaç yıl içinde yıllık büyüme oranının %10’un altında kalacağını tahmin ediyor” dedi.

Apple, iPhone 15 planlarında açıkça ağzı sıkı kaldı, bu nedenle bu noktada hala sağlıklı bir tutam tuz tavsiye ediliyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar