Skip to main content

Ad Code

iPhone 15, 6.2 inç Ekrana Sahip Olabilir

Şirketin tipik çıkış takvimine göre Eylül ayında izleyicilerin önünde gülümsemesi gereken Apple’ın yaklaşan iPhone nesli, USB-C, tüm modellerde Dynamic Island ve en azından Pro modellerinde kapasitif düğmeler dahil olmak üzere birçok değişiklikle gelecek. .

Ancak yakın tarihli bir rapora göre, bu yeni iPhone serisinde gelecek daha çok şey var.

En büyük yükseltmelerden biri ekranla ilgili. Görünüşe göre Apple, en küçük iPhone’ların ekran boyutunu artırmayı planlıyor, bu nedenle standart iPhone ve muhtemelen iPhone 15 Pro, 6.2 inç ekranla gelecek.

Bu noktada her iki model de 6.1 inçlik bir ekrana sahip.

Değişiklik çok büyük olmayacak ve Apple muhtemelen aynı ekran çözünürlüğünü sunacak, ancak sonunda iPhone’un mevcut ekran-gövde oranını, cihazın mevcut ekran alanını kullanmasına izin verecek şekilde artırmasına yardımcı olabilir. etkili bir şekilde.

iPhone Plus ve Pro Max’in ekran boyutu muhtemelen değişmeden kalacak.

Bunun dışında, ekranlar açısından muhtemelen en büyük değişiklik, tüm iPhone modellerine Dynamic Island’ın eklenmesidir.

Standart cihazlar bir kez ve herkes için çentikten vazgeçecek, bu nedenle Dinamik Ada, Apple’ın uzun vadede en büyük bahsi. Apple bu özelliği daha kullanışlı hale getirmek istiyor ancak bunu yapabilmesi için uygun geliştirici desteğine ihtiyacı var. Özellik tüm ürün yelpazesinde mevcut olmadığı sürece bu mümkün olmayacaktır.

Şu an için, bu tür ayrıntılara şüpheyle yaklaşmak daha iyi, özellikle de Apple iPhone 15 üzerinde çalışmaya geldiğinde henüz erken aşamalarda. Bu, ekran boyutu da dahil olmak üzere bazı ayrıntıların bir gecede değişebileceği anlamına geliyor. bir şey planlandığı gibi gitmezse.

Yorum Gönder

0 Yorumlar