Skip to main content

Ad Code

Galaxy S23 FE’nin Qualcomm’un Daha Eski Snapdragon 8 Plus Gen 1’ini Kullanacağı Söylentileri Samsung Muhtemelen Rekabetçi Bir Fiyat Sunacak

Muhtemelen Galaxy S20 FE ile aynı başarıyı elde etmeyen Galaxy S21 FE’nin garip lansmanı göz önüne alındığında, Samsung’un bir Galaxy S22 FE lansmanı ile devam etmeyeceği biraz açıktı.

Neyse ki, Galaxy S23 FE, uygun maliyetli akıllı telefonların yeniden doğuşunun bir göstergesi olabilir ve Qualcomm’un üst düzey Snapdragon 8 yonga setlerinin varlığı, Samsung’a bir lansman için yeterli motivasyonu sağlamalıdır. Bir söylentiye göre Galaxy S23 FE, önceki nesil Snapdragon 8 Plus Gen 1 ile donatılacak.

Snapdragon 8 Plus Gen 1 gibi ideal bir yonga seti ile Samsung’un Galaxy S23 FE için doğru fiyatlandırmayı yapması gerekiyor.

Twitter’da, @OreXda kullanıcı adını kullanan ‘Connor / 코너 / コナー’, Galaxy S23 FE ile ilgili ‘özel’ bilgilere sahip olduğunu iddia ediyor ve yaklaşan akıllı telefonun Snapdragon 8 Plus Gen 1 ile donatılacağını belirtiyor. Bilmeyenler, Qualcomm 20 Mayıs’ta bu SoC’yi açıkladı ve karşılaştırıldığında her yönden daha iyidir.

Snapdragon 8 Plus Gen 1’in en büyük farklılığı, TSMC’nin verimli 4nm işleminde toplu olarak üretilmesiydi; Snapdragon 8 Nesil 2. Qualcomm’un dökümhanelerini Samsung’tan TSMC’ye değiştirmesi, hem performans hem de güç verimliliğinde en büyük yükseltmeyi sunarak onu Galaxy S23 FE’de kullanım için uygun silikon haline getirdi. Amiral gemisi Exynos serisinin şu an için üretilmemesi nedeniyle, küresel bir lansman Samsung’un satışları için olumlu bir sonuç getirebilir çünkü potansiyel alıcılar daha önce Snapdragon 8 Plus Gen 1 hakkında iyi bilgilendirildi.

Performansının farkında değilseniz, yapabildiğini unutmayın. Bir oyun testinde Apple’ın A15 Bionic’ini geçti, yani iş demektir. Bu aşamada, Galaxy S23 FE için normal Snapdragon 8 Gen 2’yi kullanmak Samsung için bir seçenek değil çünkü Qualcomm’dan satın almak Snapdragon 8 Plus Gen 1’i satın almaktan daha pahalı olacak. İkinci olarak, Snapdragon 8 Gen 2’yi kullanmak fiyatı düşürür Samsung’un satışlarına zarar verecek olan Galaxy S23 serisi, bu nedenle en son söylenti doğru çıkarsa, o zaman doğru iş kararı olurdu.

Fiyatlandırmaya gelince, o değişken şu anda farkında olmadığımız bir şey. Galaxy S23 serisinin ABD’de 799,99 dolardan başladığı göz önüne alındığında, Samsung belki 150 dolardan daha az ücret alabilir ve eğer şanslıysak Galaxy S23 FE için toplamı 649,99 dolara çıkarabilir.

Koreli üreticinin, cam yerine plastik arkalık kullanmak ve kameraları biraz eski sürüme geçirmek gibi diğer maliyet düşürücü önlemleri alırken müşterilerden 699,99 $ ücret alması mümkündür. Ayrıca, bu model, kabul edilebilir bir fiyata amiral gemisi sınıfı donanım isteyenler için hedeflenecektir.

Yorum Gönder

0 Yorumlar