Skip to main content

Ad Code

Apple Watch, Yarış Nabzı İçin Takan Kişiyi Birden Çok Kez Bildirerek Hayat Kurtarır

Apple Watch, yetkilileri veya sahiplerini sağlıklarıyla ilgili yaklaşan tehlike konusunda bilgilendirdiği için birçok kez kredilendirildi. Bu vesileyle, bir kullanıcı nabzının hızlandığına dair bildirimler almaya devam etti ve ileri teşhisin ardından, durumun ciddi olduğu ve sahibi hemen tıbbi yardım almasaydı sonucun ölümcül olabileceği bulundu.

Apple Watch ‘Rahatsız Etmeyin’ modunda tutuldu ve o zaman bile cihaz, sahibinin takdirine göre bildirim göndermeye devam etti.

Reddit’te bir gönderi, ‘digitalmofo’ kullanıcısı tarafından yayınlandı. Bilmeyenler için bu mod, uyurken, önemli bir toplantıda, film izlerken veya başka bir şey yaparken bildirimlerin sizi rahatsız etmesini engeller. Apple Watch sahibi, kısa bir şekerleme yapmaya karar verdiğini ve daha sonra bildirimleri kontrol ederken, en az 10 tanesinin kendisine nabzının hızlandığını bildirdiğini bulduğunu söyledi. Doğal olarak bir tıp uzmanına danıştı ve aşağıdaki detayları verdi.

“Geçen hafta, iş için iphone/saatimi dnd’ye bağladım ve öğle yemeğine çıktığımda biraz yorgundum, bu yüzden hızlıca kestirmek için kanepeme uzandım. Şekerlemeden sonra bildirimlerimi kontrol ettim ve en az 10 nabzımın hızlandığını gördüm. Günün geri kalanında seslendim ve etrafta uzanmaya çalıştım ama durmadı, bu yüzden Dr’umla hızlı bir video planladım. önde ve benim için 911’i aradı.

Şiddetli iç kanama, 3 g/dL’nin biraz üzerinde hemoglobinim vardı ve normalim yaklaşık 15. EMS başlangıçta bunun bir kalp krizi olduğunu söyledi, ancak GI kanamasıydı. Oraya kan nakli için gitmeseydim, başaramayacağımı söylediler. Hemşireleri, Dr’ları, kan veren insanları ve üzerimde çalışmasına yardım eden herkesi korusun, ama elma nöbetim olmasaydı hiç bilmeden bayılır ve ölürdüm.

Sizin de anlayabileceğiniz gibi, teşhisler ‘digitalmofo’nun şiddetli iç kanama geçirdiğini ortaya çıkardı ve bu bildirimleri şekerlemesinden sonra almamış olsaydı, sonu ölümcül olabilirdi. Redditor ayrıca hemşireleri, doktorları ve ona bir operasyon için gerekli olan kanı sağlayan diğerlerini alkışlıyor, bu nedenle giyilebilir cihazın sahibinin bir gün daha yaşamasına yardımcı olan sadece Apple Watch’un değil, onların da katkısı.

Haber kaynağı: reddit

Yorum Gönder

0 Yorumlar