Skip to main content

Ad Code

3 nm İşleme Dayalı A17 Bionic, iPhone 15 Pro Serisinde Büyük Performans ve Pil Ömrü Kazanımları Getirecek

Apple, bu yılın sonlarında iPhone 15 serisiyle büyük değişiklikler getirmeye hazırlanıyor. Her biri ön tarafta Apple’ın Dynamic Island kesimini sallayan dört iPhone 15 modeli bekliyoruz. Ancak Apple, ‘Pro’ modellerinden uzak durmak için standart modelleri bağlayacak. En son bilgiler, gelecek iPhone 15 Pro modellerindeki A17 Bionic çipin, gelişmiş performans ve daha iyi pil ömrü sağlayacak olan 3 nm’lik bir süreçte üretileceğini gösteriyor.

iPhone 15 Pro modellerinde bulunan 3nm A17 Bionic çip, güç verimliliği ve performansa odaklanarak M3 çiplere öncülük edecek

iPhone 15 Pro modellerinin çok çeşitli özel özellikler ve değişikliklerle gelmesi bekleniyor. Örneğin, yakın zamanda cihazların öne çıkacağı bildirildi. Apple’ın iPhone için 3nm çip benimseme hamlesi, 5nm çiplerin piyasaya sürülmesinden üç yıldan fazla bir süre sonra geldi.

Bilmiyorsanız, nanometre sayısı ne kadar düşükse, performans o kadar yüksek ve pil ömrü o kadar iyi olur. Bundan böyle, iPhone 15 Pro modelleri, 5nm yongalara (A16 Bionic) kıyasla performans ve pil ömrü açısından üstün olacak. Apple, dahili bileşenlerin yanı sıra, ideal performans için yazılımı donanımla birlikte çalışacak şekilde optimize edecek.

Performans bir yana, Apple ayrıca güç açısından verimli ek yongalar üzerinde yoğun bir şekilde çalışıyor. Örneğin, Apple da üzerinde çalışıyor özel 5G modemler 4 nm’lik bir süreçte üretilecek. Çeşitli durumlarda daha az güç tüketen çiplerle, iPhone’un genel pil ömrü artacaktır. Apple’ın ilk şirket içi 5G modeminin iPhone SE 4’ün piyasaya sürülmesiyle birlikte geleceğini unutmayın.

3 nm İşleme Dayalı A17 Bionic, iPhone 15 Pro Serisinde Büyük Performans ve Pil Ömrü Kazanımları Getirecek
3 nm İşleme Dayalı A17 Bionic, iPhone 15 Pro Serisinde Büyük Performans ve Pil Ömrü Kazanımları Getirecek

Bunun dışında standart iPhone 15 modelleri A16 Bionic yonga seti ile gelecek. Bu, Apple’ın ‘Pro’ modellerini temel modellerden üstün tutma yöntemidir. Hiç şüpheniz olmasın, A16 Bionic yine de çok yetenekli bir çip olacak ve ona attığınız her şeyin üstesinden kolayca gelebilecek. Bununla birlikte, A17 Bionic’in 3nm mimarisi, piyasadaki diğer tüm mobil çiplerin yerini alacaktır.

Hepsi bu kadar millet. A17 Bionic çipin Qualcomm’un Snapdragon 8 Gen 3 çiplerine kıyasla ne kadar iyi performans göstereceğini düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlarda düşüncelerinizi bize bildirin.

Yorum Gönder

0 Yorumlar