Skip to main content

Ad Code

Google’dan John Mueller Negatif SEO Saldırılarıyla Nasıl Başa Çıkılacağı Üzerine

– Advertisement –

Google Arama Avukatı John Mueller, rakiplerinizin etki alanınıza spam içerikli bağlantılar oluşturması gibi olumsuz SEO saldırılarıyla başa çıkmanın kolay bir yolunu paylaşıyor.

Mueller, Reddit’teki bir konuya yanıt olarak bu konuyu ele alıyor. r/SEO forumunda, bir kişi olumsuz bir SEO kampanyasının hedefi olduğuna inanıyor ve tavsiye arıyor.

Mueller’in tavsiyesi sorunu görmezden gelmektir. Bu kadar; boşver.

İşte tam cevabı:

“Onları görmezden gelirdim.

Bunu şu şekilde düşünün, eğer rakipleriniz yetkinse, sizin için link oluşturmazlar. Rakipleriniz yetersizse, bağlantıların hiçbir etkisi olmaz.”

Mueller’in yanıtı doğrudan ve konuya yönelik. Google’ın tanıyacağı bağlantılar oluşturmaya yetecek kadar yetkin bir rakip, muhtemelen olumsuz SEO saldırılarıyla zaman kaybetmeyecektir.

Birisi neden bağlantılar kurar, bir rakibin sitesine mi?

Google, kötü bir oyuncunun bir rakibin sıralamasına zarar vermek amacıyla toplu olarak oluşturabileceği düşük kaliteli bağlantılar gibi birçok bağlantıyı yok sayar.

Bu nedenle, Google bağlantıları bir sitenin sıralamasına göre saymayacağından, web sitesi sahipleri ve SEO’lar söz konusu saldırıları görmezden gelmelidir.

Bu konu ara sıra ortaya çıkıyor, ancak son yıllarda yapılan arama güncellemelerinin sayısıyla birlikte, Google’ın negatif SEO ile ilgili rehberliğini tekrar gözden geçirmeye değer.

Mueller’in Reddit başlığındaki tavsiyesi, kendisinin tavsiyesiyle tutarlıdır. Ek olarak, olumsuz SEO konusunda endişeleriniz varsa reddetme aracını kullanmak için acele etmemeniz gerektiğini daha önce belirtmişti.

Google, açıkça spam içeren bağlantıları yok sayar, bu nedenle onları reddetmeye gerek yoktur. Bu araç, manuel işlem cezalarından kurtulmak için daha fazla.

Çoğu SEO uzmanı bu yılın başlarında Twitter’da yapılan bir ankete göre, reddetme aracını spam içerikli bağlantılarda kullanmayın diyor. Google’ın bunlarla otomatik olarak ilgilenmesi konusunda büyük bir güven var.

Ancak, kendinizi daha rahat hissetmenizi sağlıyorsa, reddetme aracını kullanmanın yanlış bir tarafı yoktur.

Hangi bağlantıları reddetmeniz ve reddetmemeniz gerektiği hakkında daha fazla bilgi için VIP katılımcısı Adam Riemer’ın bu son makalesine bakın:

Kaynak: Reddit

Yorum Gönder

0 Yorumlar