Skip to main content

Ad Code

Tüm Apple’ın 2024 iPhone Modelleri TSMC’den 3nm Çiplere Geçecek

Apple’ın 2024 stratejisi, iPhone 16 ailesini piyasaya sürerken küçük bir değişiklik görebilir. Bir rapor, bundan iki yıl sonra piyasaya sürülen tüm modellerin TSMC’den 3nm çiplere sahip olacağını iddia ediyor. Heyecanlanmadan önce, bunun ne anlama gelebileceğine dair kapsamlı ayrıntılara girmeliyiz.

TSMC Gelecek İçin Planlanan Çeşitli 3nm Katmanlara Sahip Olacak, Daha Ucuz iPhone 16 Modelleri 2024’te Birinci Nesil 3nm Yongaları Kullanabilir

Charlie Chan’ın ekibi tarafından kapsanan ve Economic Daily News tarafından tespit edilen bir Morgan Stanley raporu, TSMC’nin 3nm genişleme planlarından bahsediyor. Ne yazık ki, yonga levha üreticisinin son teknoloji düğümünün üretim kapasitesini ayda 80.000 levhadan 60.000 levhaya düşürdüğü söyleniyor. O zaman bile, bu büyük bir çıktı ve çoğu Apple tarafından 2024’te iPhone yongaları için kullanılacak.

Teknoloji devinin daha önce TSMC’nin 3nm çiplerine geçiş 2024’teki tüm iPhone’lar için, ancak burada çoğu okuyucunun kafası karışabilir. TSMC, Apple gibi müşteriler için hazırlanmış, her yineleme bir öncekinden daha iyi olan birkaç 3nm katmanına sahiptir.

Şirketin dört yeni iPhone modelini piyasaya sürme planlarının engellenmediğini varsayarsak, daha ucuz iPhone 16 ve iPhone 16 Plus, muhtemelen birinci nesil 3nm işleminde üretilen bir SoC kitlesini kullanacak, ‘Pro’ serisi ise daha fazla güce atlayabilir. verimli ikinci nesil varyant.

Olduğu gibi, Apple’ın TSMC’nin ikinci nesil 3nm sürecini M3 ve A17 Bionic’in seri üretimi için, her iki yonga setinin de gelecek yıl piyasaya sürülmesi bekleniyor, ancak Cupertino devi 2024 için A18 Bionic için yeni üretim sürecini rezerve edebilir.

Elbette, bunların hepsi TSMC’nin devam edip edemeyeceğine bağlı. Qualcomm ve MediaTek gibi müşteriler de bu teknolojiyi kendi mobil silikonları için kullanmak isteyeceklerinden, üretim engelleriyle karşılaşmadan ayda aynı sayıda gofret çalkalamak.

Bununla birlikte, bu tür planlar hakkında konuşmak için çok erken, bu nedenle bu bilgiyi bir tutam tuzla değerlendirmenizi öneririz ve daha fazla güncelleme ile geri döneceğiz.

Yorum Gönder

0 Yorumlar