Skip to main content

Ad Code

Surface Pro 9, Microsoft’un Şimdiye Kadarki En Onarılabilir Tableti, Ancak Hala Şirketin Kolaylıkla Ele Alabileceği Bazı Kusurlar Var

Önceki nesil Surface Pro modelleri, iFixit tarafından düşük tamir edilebilirlik puanları aldı, ancak şaşırtıcı bir şekilde Microsoft, yakın zamanda piyasaya sürülen Surface Pro 9 ile farklı bir yol aldı.

iFixit, Surface Pro 9’a Kolayca Çıkarılabilen Parçaları ve Daha Az Sökme Şansı ile 10 üzerinden 7 Onarılabilirlik Puanı Veriyor

Ekran ve piller güçlü bir yapıştırıcı tarafından tutulduğu için Microsoft tabletlerinin daha önceki yinelemelerinin içine girmenin son derece zor olduğu yerlerde, Surface Pro 9’un paneli biraz ısı kullanılarak kolayca çıkarılabilir. Arkada, alet gerektirmeyen kapaklı, değiştirilmesi kolay bir SSD var, ancak SSD piyasada o kadar kolay bulunmayan alışılmadık bir boyuta sahip.

Ne olursa olsun, iFixit’in tek yapması gereken bazı gözetleme araçlarını kullanmaktı ve Surface Pro 9 ekranı kaldırıldı.

İç kısımları incelerken, Microsoft’un soğutma çözümünün bir parçası olarak, sıcaklıkları düşük tutmaya yardımcı olacak ve sınırlı alana rağmen arduvazın stresli olduğunda en iyi performansını göstermesini sağlayacak bir fan eklediğini görmek canlandırıcıydı.

Ne yazık ki, köşelerde daha büyük bir hücreyi barındırmak için yeterli alan olduğundan, pil boyutu Microsoft için kaçırılmış bir fırsat olduğunu düşündüğümüz bir alan.

Belki de bu karar, bileşen maliyetlerinden tasarruf etmek veya Surface Pro 9’un ağırlığını azaltmak için alındı. Neyse ki, pil de kolayca çıkarılabilir ve tutkalla değil, yalnızca vidalarla bir arada tutulur.

Kullanıcılar ayrıca, CPU’nun sıcaklıklarının zamanla yükselmeye başladığını hissederlerse, yeni bir kat termal macun uygulamak isterlerse işlemciye kolayca erişebilirler. Genel olarak, iFixit bu sökmeye 10 üzerinden 7’lik bir tamir edilebilirlik puanı verdi ve Microsoft’un gelecekte kullanıcıların onarımları kendilerinin yapmasına izin verecek parçalara sahip olacağını söylüyor.

Genel olarak, Microsoft, Surface Pro 9 ile tamir edilebilirlik açısından birçok şeyi doğru yaptı ve halefi geldiğinde, muhtemelen ortak bir M.2 SSD form faktörü ve daha büyük pil ile başlayarak iyileştirmeler görmeyi umuyoruz.

Yorum Gönder

0 Yorumlar