Skip to main content

Ad Code

Samsung, Kullanıcıların Telefonlarını Onarmalarına Yardımcı Olacak Bir Uygulama Başlatabilir

Son birkaç yılda, onarım hakkı hareket yavaş yavaş ilerliyor ve birçok şirket nihayet insanların telefonlarını kolaylıkla tamir etmelerine izin veriyor.

Apple, Samsung ve Google artık insanların telefonlarını tamir etmesine izin veriyor. En iyi şey? Parçaları, iFixit gibi resmi onarım ortaklarından almanız gereken her aletle birlikte satın alabilirsiniz.

Samsung, Kendi Kendini Onarma Asistanı ile Telefonlarınızı Onarırken Daha Kolay Vakit Geçirmenizi İstiyor

Elimizdeki yeni rapora göre, şirket cihazlarını onarmak isteyen kullanıcılara talimatlar sağlayacak yeni bir uygulama üzerinde çalıştığı için Samsung kendi kendine onarımı daha da ileri götürmek istiyor gibi görünüyor.

Şirket, onarım konusunda sahip olduğu gelecek planlarını ortaya koyan yeni bir marka başvurusunda bulundu. Yeni uygulamanın adı Self Repair Assitant ve yalnızca isme bakılırsa, uygulama cihazı kendi başınıza nasıl onarabileceğinize dair ayrıntılı talimatlar sağlayacak gibi görünüyor.

Kendi Kendini Onarma Asistanı hakkında bilgi verdi, “Kendi Kendini Onarma Asistanı” hangi bir “Akıllı saatlerin, tabletlerin, cep telefonlarının ve kulaklıkların kendi kendine kurulumu ve kendi kendine bakımı için cep telefonlarına yönelik bilgisayar uygulama yazılımı.” uygulama sağlayacaktır “kendi kendine kurulum ve kendi kendine onarım ile ilgili danışmanlık ve bilgi hizmetleri” birkaç cihazdan.

Bu yazıyı yazdığım sırada, kendi kendine onarım hizmeti yalnızca bir avuç akıllı telefon ve tablet için mevcuttu; ağırlıklı olarak amiral gemisi cihazlar. Ancak, Samsung’un tüm cihazlara olan bağlılığını bilmek. Bu nedenle şirketin aynı hizmeti diğer cihazlar için de başlatmasını umabiliriz.

Yazarken küçük bir adım gibi görünebilir, ancak kullanıcılara kendi cihazlarını tamir etmeleri için gerçekten iyi bir teşvik sağlayacağı için kesinlikle doğru yönde atılmış bir adımdır.

Yorum Gönder

0 Yorumlar