Skip to main content

Ad Code

iPhone 14 Pro Max, Pixel 7 Pro’yu Yeni Pil Testinde Büyük Bir Farkla Yendi

Apple, iPhone’un gelişmiş pil ömrü sunmasını sağlayan donanım ve yazılım optimizasyonu ile tanınır. Bununla birlikte, iPhone’un Android akıllı telefonlara karşı iyi bir şekilde istiflenmesi her zaman bir soru işaretidir.

Bununla birlikte, bir YouTuber, pil ömrü testinde Apple’ın en yeni iPhone 14 Pro Max’ini Google Pixel 7 Pro ile karşılaştırdı. Apple’ın en iyilerinin Google’ın en son teklifiyle nasıl karşılaştırıldığını görmek için aşağı kaydırın.

iPhone 14 Pro Max, Kalan Pil Ömrünün Yüzde 21’i ile Pixel 7 Pro’yu Oldukça Farklı Yendi

Pil kapasitesi söz konusu olduğunda, iPhone, Android telefonlara kıyasla sizi heyecanlandırmayabilir. Örneğin, iPhone 14 Pro Max, bir daha küçük 4.323 mAh pil, Pixel 7 Pro’nun 5.000 mAh’sine kıyasla her iki akıllı telefon da benzer çözünürlüklere ve yenileme hızlarına sahip 6,7 inç ekrana sahip. Kağıt üzerinde, Pixel 7 Pro, gelişmiş pil ömrü sunması gereken daha güçlü bir el cihazıdır. Ancak, her şey optimizasyonlara ve bu telefonlara güç sağlayan çiplere bağlı.

iPhone 14 Pro Max ve Pixel 7 Pro pil ömrü testi YouTube kanalı tarafından yapıldı. Test 11 farklı aşamadan oluşuyor ve hangi telefon daha uzun sürerse o kazanıyor. Daha fazla ayrıntı için aşağıdaki gömülü videoyu kontrol edebilirsiniz.

Görüldüğü gibi iPhone 14 Pro Max, pil ömrü testini Google Pixel 7 Pro’ya karşı oldukça açık bir farkla kazanıyor. iPhone 14 Pro Max, Pixel 7 Pro pes ettiğinde kalan pil ömrünün yüzde 21’ine sahipti. Teste göre Phonebuff, yüzde 21 pilin dört saatten fazla Instagram ve 3 saat 30 dakikalık mesajlaşmaya dönüşeceğini belirtiyor.

Kullanım süresine gelince, iPhone 14 Pro Max, 16 saat bekleme süresi olan toplam 27 saat 44 dakika pil ile 11 saat 44 dakika aktif kaldı. Buna karşılık, Pixel 7 Pro, 9 saat 41 dakika ve 16 saat bekleme süresi boyunca etkindi ve bu da toplam süreyi 25 saat 41 dakikaya çıkardı.

iPhone’un A16 Bionic çipinin ve iOS 16.1’in, Pixel’in Tensor G2 çipine ve Android 13’e kıyasla daha uzun pil ömrü sağlamak için zahmetsizce çalıştığı sonucuna varabiliriz.

Yorum Gönder

0 Yorumlar