Skip to main content

Ad Code

iOS 16.2, Her Zaman Açık Ekranda Duvar Kağıdını Kapatmanıza İzin Verecek

Siz istediniz ve Apple bunu yerine getirecek – iPhone 14 Pro’da her zaman açık görüntüleme modunda duvar kağıdını kapatabileceksiniz.

iOS 16.2, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max’te Her Zaman Açık Görüntü Modunda Duvar Kağıdını ve Bildirimleri Kapatmanıza İzin Verecek

Bana istediğiniz kadar katılmayın ama iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max şimdiye kadarki en iyi her zaman açık ekran deneyimini sunuyor. Tamamen tek renkli olmak ve her şeyi yalnızca bir saat lehine gizlemek yerine, Apple, telefonunuzu her kilitlediğinizde ekranı karartır. Süper göz şekeri ve kesinlikle onu seviyoruz.

Bununla birlikte, bu her zaman açık ekranın pil ömrünün bir maliyeti vardır ve her zaman açık özelliğini tamamen kapatarak veya koyu renkli bir duvar kağıdı uygulayarak bunu düzeltebilirsiniz. Apple’ın, özellikle önceliğiniz pil ömründen tasarruf etmekse, her zaman açık modda duvar kağıdını tamamen kapatmanıza izin vermemesi biraz berbat.

Yine de bunların hepsi iOS 16.2 ile değişmek üzere. İndirilip yüklendikten sonra iPhone’unuzu, telefonunuzu kilitlediğinizde duvar kağıdını hiç göstermeyecek şekilde ayarlayabilirsiniz. Her zaman açık modunda bildirimleri göstermeyecek şekilde bile ayarlayabilirsiniz. Bu özelliğin gelmesini bekliyorsanız, iOS 16.2’yi sabırsızlıkla bekleyin.

Dört gözle beklemeniz gereken tek özellik bu değil. iPadOS 16.2, M1 ve M2 ile Stage Manager için harici monitör desteği ekler. Şu anda, iPad Pro ekranındaki her şeyi aynı en boy oranında harici bir monitöre yansıtacak. iPadOS 16.1 çalıştıran bir M1 veya M2 iPad Pro kullanıyorsanız, Stage Manager harici ekranın en boy oranından hiçbir şekilde faydalanmaz. Bu, iPadOS 16.2 ile değişecek.

Bu şekilde görünecek – yanda hiç siyah çubuk yok:

iOS 16.2 ve iPadOS 16.2’nin Aralık ayında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Şu anda, alabilirsin beta Beta Yazılım Programına herkese açık bir beta testçisi olarak kaydolursanız tamamen ücretsiz. Halihazırda Apple Geliştirici Programına erişiminiz varsa ve yıllık 99 ABD Doları ücretini zaten ödüyorsanız, bu yolu da kullanabilirsiniz.

Yorum Gönder

0 Yorumlar