Skip to main content

Ad Code

Yaklaşan 11 inç iPad Pro, mini LED Ekranı Kaldıracak, 12,9 inç Modele Özel Kalacak

Apple, bu ayın sonlarında bir sürü değişiklik ve yükseltilmiş iç donanımla yeni iPad Pro modellerini piyasaya sürmeyi planlıyor. En son bilgilere göre, yalnızca 12.9 inç iPad mini LED ekrana sahipken, 11 inç model aynı LED Liquid Retina ekrana yapışacak.

Yalnızca 12.9 inç iPad Pro Modeli Mini LED Ekranla Gelecek, 11 inç Model ise Sıvı Retina Ekrana Yapışacak

11 inç iPad Pro’nun bu yıl mini LED ekrandan mahrum kalacağına dair eski söylentileri yeniden doğruladı. Bu yıl iPad Pro’nuzda gelişmiş bir mini LED ekran istiyorsanız, ekstra harcama yapmanız ve 12.9 inçlik modele sahip olmanız gerekecek. Başlangıçta, Apple’ın mini LED ekran teknolojisini 11 inçlik modeli içeren iPad Pro’nun her iki modeline de genişletmeyi uygun göreceği söylendi.

Mini LED ekran geçen yıl Nisan ayında 12.9 inç iPad Pro ile tanıtıldı. iPad’e daha derin siyahlar, gelişmiş renk doğruluğu ve “muhteşem bir görsel deneyim” getiriyor. LED Liquid Retina Ekran oldukça harika olsa da, daha yüksek parlaklık, aşırı dinamik aralık ve daha derin siyahlardan yoksundur. Ekran analisti Ross Young, 2022 iPad Pro modellerinin son nesil modellerle aynı ekranlara sahip olacağını belirtiyor.

Yaklaşan 11 inç iPad Pro, mini LED Ekranı Kaldıracak, 12,9 inç Modele Özel Kalacak
Yaklaşan 11 inç iPad Pro, mini LED Ekranı Kaldıracak, 12,9 inç Modele Özel Kalacak

Ne beklemeniz gerektiğine gelince, yeni iPad Pro modellerinin, potansiyel olarak yeni M2 yongası olan yükseltilmiş dahili parçalarla gelmesi bekleniyor. M2 çipi ile iPad Pro serisi, gelişmiş performans yetenekleri ve daha iyi pil ömrü sunacak.

Mark Gurman tarafından Apple’ın dijital bir etkinliğe ev sahipliği yapmayacağını, ancak yeni iPad Pro modellerini resmi web sitesinde güncellemelerle birlikte bir basın açıklamasıyla duyuracağını bildirdi.

Yorum Gönder

0 Yorumlar