Skip to main content

Ad Code

Twitter, Doğrulama İçin Ayda 20 Dolar Ücret Almaya Başlayabilir

Twitter’ı devraldıktan sadece birkaç gün sonra, elon musk çalışanlara ilk ültimatomu verdi, hem de oldukça garip bir ültimatom. Musk, sadece ücretli doğrulama anlamına gelen yeni bir ‘özellik’ sunmak istiyor ve bu özellik sunulmazsa, üzerinde çalışan ekip kovulabilir.

Twitter Blue’ya Abone Olmayan Kişiler Doğrulanmış Rozetlerini Kaybedebilir

Buradaki yönerge, isteğe bağlı 4,99 ABD doları ücretli abonelik olan Twitter Blue’yu, kullanıcılar için doğrulama seçeneği de olan daha kapsamlı bir teklife dönüştürmektir.

Twitter, yeni Twitter Blue aboneliği için 19,99 ABD doları ücret almaya başlayabilir. Mevcut plana göre, doğrulanmış kullanıcıların TWitter Blue’ya abone olmaları veya mavi onay işaretlerini kaybetmeleri için 90 günleri olacak.

Tabii ki, fiyat değişebilir, Pazar günü projede çalışan çalışanlara bu son tarihi bu yıl 7 Kasım’a kadar karşılamaları gerektiği söylendi. Yeni özelliğin başlatılmaması, tetiklenmeye neden olacaktır.

Musk, Twitter hesap doğrulamasını ve botları nasıl yenilemek istediği konusunda çok vokal oldu. Sadece bu da değil, abonelikleri toplam gelirin yarısı olacak şekilde artırmaya odaklanıyor. Pazar günü, Musk şunları bile tweetledi:

Twitter’ın doğrulama için para talep etmeyi düşündüğünü söyledi. Ancak bir Twitter sözcüsü, bir istek yorumuna yanıt vermedi.

Bunun gerçekten geçip geçmediğini, hala görmemiz gerekiyor. Ancak, bu kesinlikle son birkaç yılda doğrulanmış birçok Twitter kullanıcısı için iyiye işaret etmeyebilecek bir şeye benziyor. Doğrulanmış bir kişilik olduğunuzu göstermek için para ödeme fikri, her şeyden önce, tüm doğrulama fikrine aykırıdır. Ancak bunun nasıl sonuçlanacağını bekleyip görmemiz gerekecek. Bu arada, düşüncelerinizi bize bildirin.

Yorum Gönder

0 Yorumlar